Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Craig Rudy, kontrowersyjny artysta portretowy zdobywca nagrody Archibalda, umiera na COVID w wieku 53

Craig Rudy, kontrowersyjny artysta portretowy zdobywca nagrody Archibalda, umiera na COVID w wieku 53

W 2010 roku Rudy zdobył nagrodę People’s Choice Award dla Archibalda za swój trzeci film, zatytułowany Portret reżysera Aborygenów Warwicka Thorntona. książę Ciemności. Finalistka w sumie pięć razy, w tym autoportret w 2006 rokui Ze zdjęciem Cathy Freeman z 2011 roku i zdjęciem Bruce’a Pascoe z 2020 roku.

Ładowanie

Urodzony w Sydney w 1968 r. Rudy pracował jako dyrektor artystyczny ds. reklamy, zanim w 2001 r. porzucił karierę, by na pełny etat realizować swoją pasję do sztuki. Dużo podróżował i przemieszczał się między Sydney, Europą i Ameryką Południową, zakładając drugi dom w Buenos Aires w Argentynie. , przed przeprowadzką do domu na szczycie wzgórza w głębi lądu Byron Bay w 2015 roku.

Biografia Rudy’ego na jego stronie internetowej Powiedział, że od czasu przeprowadzki skupił swoją energię „na tworzeniu pięknego środowiska domowego ze swoim partnerem, zanurzając się w ogrodzie i studio”.

„Zaangażowanie Rudy’ego w pielęgnowanie zdrowszego stylu życia pozwoliło mu lepiej reprezentować trudną sytuację i istotę tych, których portretuje, a także podnosić świadomość ważnych kwestii bliskich jego sercu, takich jak odnowa ziemi, upodmiotowienie kobiet i stanie się prawdziwym sojusznikiem rdzennych mieszkańców. Australijczycy” – czytamy w biografii.

Post na Facebooku artysty stwierdzał, że „zostawił swoje ciało w spokoju”.

„Straciliśmy najbardziej boskiego człowieka, który dał tak wiele naszym wspólnotom, kreatywność, inspirację, czystą miłość i tak wiele tańca. Pamiętajmy o nim, ponieważ zawsze chciał być pamiętany.

„Prosimy o wewnętrzny spokój przez kilka następnych dni, aby zapalić świeczkę i delikatnie zagrać muzykę, która cię porusza. W przyszłym tygodniu poświęcimy się kochaniu Roberto, tak jak zawsze robił dla nas”.

READ  Godziny szczytu. Recenzja polskiego filmu jest dostępna w serwisie Netflix