nTeleskop Hubble’a ASA ustalił, że kometa o masie około 500 bilionów ton i szerokości 137 km porusza się z prędkością około 35,405 kilometrów na godzinę.
Nie powinniśmy się jednak martwić, bo najbliżej do niego dotrzecie ponad miliard kilometrów od Słońca i to dopiero w 2031 roku, chociaż będzie widoczny z naszej planety.
Kometa została zauważona po raz pierwszy w 2010 roku, ale teraz Hubble potwierdził jej rozmiar i jest większa niż jacykolwiek astronomowie zajmujący się kometami.
Podkreślił to, mówiąc: „Zawsze podejrzewaliśmy, że ta kometa musi być duża, ponieważ jest tak jasna z tak dużej odległości”. David Jewettprofesor nauk planetarnych i astronomii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles.
„Teraz to potwierdzamy. Ta kometa jest dosłownie wierzchołkiem góry lodowej dla wielu tysięcy komet zbyt słabych, aby można je było zobaczyć w odległych zakątkach Układu Słonecznego”.
Jak ta kometa dotarła do Układu Słonecznego?
Według oświadczenia agencji kosmicznej astronomowie odkryli kometę Pedro Bernardinelli I Gary Bernstein Na archiwalnych zdjęciach z badania Dark Energy Survey w Cerro Tololo Pan American Observatory w Chile. NASA określiła komety jako planetarne lodowe „klocki LEGO”.
„Zostali bezceremonialnie wyrzuceni z Układu Słonecznego w grawitacyjnej grze w pinball pomiędzy masywnymi egzoplanetami” – czytamy w oświadczeniu NASA.
„Uwolnione komety osiedliły się w Obłoku Oorta, ogromnym zbiorniku odległych komet otaczających Układ Słoneczny”.
człowiek do huiz Uniwersytetu Nauki i Technologii w Makau, potwierdzili, że „domyślali się, że kometa może być bardzo duża, ale potrzebowaliśmy najlepszych danych, aby to potwierdzić”.
„To niesamowite, biorąc pod uwagę, jak bardzo jest aktywny, gdy jest jeszcze poza słońcem” – dodał.
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Prognoza cukrzycy w Australii w 2024 r. | Wiadomości o Mirażu
„Gorąca sauna żabia” pomaga australijskim gatunkom w walce ze śmiercionośnym grzybem
Model sztucznej inteligencji poprawia reakcję pacjentów na leczenie raka