Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zdjęcia do filmu „Irina Vow” Louise Arcambault z Dougrayem Scottem

Zdjęcia do filmu „Irina Vow” Louise Arcambault z Dougrayem Scottem

dramat o II wojnie światowej Louise Arcambault „Przysięga Ireny” z udziałem Kanadyjki Sophie Nellis („Żółte kurtki”, „Złodziej książek”), brytyjskiego Dougraya Scotta („Mój tydzień z Marilyn”, „Mission: Impossible II”) oraz Macy’ego z Polski Nawrockiego i Andrzeja Seweryn są w produkcji w Polsce, a premiera zaplanowana na przyszły rok, według Nowy film o Europie.

Film opowiada historię polskiej pielęgniarki Irene Gott Obdek (ur. Irina Gott), która w 1982 roku została odznaczona medalem Sprawiedliwej wśród Narodów Świata za niezwykłą odwagę w próbie ratowania polskich Żydów podczas II wojny światowej. W 2009 roku jej historia trafiła na Broadway jako sztuka napisana przez Dana Gordona, który jest również scenarzystą filmu.

„Około 25 lat temu jechałem do domu w Los Angeles i słuchałem radia. Słyszałem kobietę, Erin Gott Updeck, opowiadającą swoją historię. Kiedy wróciłem do domu, siedziałem w samochodzie na podjeździe przez kolejną godzinę i połowę, ponieważ nie mogłem przestać słuchać historii, którą opowiadała” – powiedział Gordon FNE.

leniwy obraz załadowany

Ślubowanie Iriny
Dzięki uprzejmości PISF

Film został wyprodukowany przez kanadyjskie Entract Studios, kanadyjskie Darius Films, Telefilm Canada i K&K Selekt w Polsce, z budżetem 4,1 mln euro, z dofinansowaniem produkcji w wysokości 212 220 euro z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Samorząd w Lublinie dodał 26 500 euro.

Globalną firmą handlową jest Quiver Distribution, a Kino Świat ma prawa w Polsce.

Paavo Marinkovic wciela się w rolę z „Wampirami Miljaca”

Paavo Marinkovic zakończył zdjęcia do swojego filmu fabularnego „Meljaca Vampires”, który został wyprodukowany przez chorwacki Telefilm w koprodukcji z Nanuk Film Austria oraz we współpracy z Octavigan Theatre z Bośni i Hercegowiny oraz Stowarzyszeniem Filmowym.

Ta sentymentalna komedia imigrantów bada relacje między „cywilizowanym” Zachodem a „nastrojami” Bałkanów poprzez historię Faruka, poety z Sarajewa, który po 20 latach życia w Austrii rozpaczliwie stara się uniknąć deportacji do Bośni.

Główną rolę gra bośniacki aktor Sinad Bašić, aw obsadzie znaleźli się Bruna Bibić, Andreas Kendl i Birgit Stoger.

Stanislav Babic produkuje. Budżet szacowany jest na 750 000 euro (791 000 USD). Projekt został wsparty przez Chorwackie Centrum Audiowizualne kwotą 454,200 euro na jego produkcję w 2020 roku, a także dodatkowym wsparciem dla produkcji filmów fabularnych w ramach COVID-19 w 2021 roku w wysokości 24 000 euro. Dodatkowe wsparcie udzielił Eurimages w wysokości 140 000 euro w 2021 roku.

Wcześniej finansowanie zapewniły Austriacki Instytut Filmowy, Fundusz MEDIA i Fundusz Filmowy Sarajevo. Dodatkowe wsparcie zapewniły Cinestyria, Graz Film Commission i Chorwacka Telewizja Radiowa (HRT).

Zdjęcia rozpoczęły się w Graz w Austrii w październiku 2021 r., ale zdjęcia zostały przerwane z powodu choroby głównego aktora. Druga część zdjęć zakończyła się 25 kwietnia w Zagrzebiu.

Wstęp na lokalne filmy w Słowenii spada o 30%

Liczba filmów słoweńskich zaakceptowanych w kraju wyniosła 16 867 w 2021 r., w porównaniu do 24 470 w 2020 r., a łączna kwota wyniosła 54 332 euro (w porównaniu do 80 900 euro w 2020 r.), co oznacza spadek o 30%.

Jednak całkowita liczba biletów wzrosła w ubiegłym roku do 725 612 w porównaniu do 539 970 w 2020 roku, a łączna liczba biletów wyniosła 4,07 mln euro w porównaniu do 2,88 mln euro w 2020 roku. Stanowi to 70% spadek w stosunku do średniej W latach, wirus Corona nie rozprzestrzenił się. Według Słoweńskiego Centrum Filmowego.

leniwy obraz załadowany


Dzięki uprzejmości FNE

Najlepszym tytułem krajowym w 2021 roku była „Dzika Słowenia” w reżyserii Mateja Vranjica, wyprodukowana przez Fotokom w koprodukcji z RTV Slovenija, z 6565 biletami i łączną kwotą 24 294 euro, a następnie „Sanremo” w reżyserii Miroslava Mandica, wyprodukowane Filmostovje w koprodukcji z RTV Slovenija i Incipitfilm (Włochy), z 1757 biletami i łączną kwotą 4465 euro.

Trzecim największym krajowym tytułem w 2021 roku był Nie zapomnij oddychać, wyreżyserowany przez Martina Turcka i wyprodukowany przez Bella Film, z 1738 zgłoszeniami i łączną kwotą 4734 euro. Film został częściowo wprowadzony do kin w marcu 2020 roku, zanim pierwsze ograniczenia COVID-19 spowodowały całkowite zamknięcie kin.

Ten artykuł został opublikowany we współpracy z internetowym serwisem informacyjnym Nowy film o Europieobejmujący wiadomości z branży filmowej i telewizyjnej z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

READ  Skandal z oszustwami, którego próbowali mężczyźni - Rolling Stone