Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Konsultacje WHO wyznaczają priorytety badawcze w zakresie ospy małp

Konsultacje WHO wyznaczają priorytety badawcze w zakresie ospy małp

Globalne konsultacje badawcze zwołane przez WHO R&D Blueprint zgromadziły ponad 500 ekspertów i ponad 2000 uczestników, aby omówić luki w wiedzy i priorytety badawcze dotyczące małpiej ospy w świetle niedawnych wybuchów choroby zarówno w krajach endemicznych, jak i nieendemicznych.

Naukowcy i eksperci wysokiego szczebla z niemal wszystkich części świata spotkali się na dwa dni, aby przejrzeć dostępne dowody dotyczące epidemiologii wirusa; Dynamika nadana przez kliniczne cechy pojedynczego badania zdrowia; Udział Wspólnoty; oraz środki zaradcze w zarządzaniu chorobami, w tym opieka kliniczna, leczenie i szczepionki. Zgodzili się, że skuteczne środki zaradcze powinny być dostępne w zależności od tego, gdzie istnieje największa potrzeba.

Poprawa kontroli małpiej ospy w krajach endemicznych ma kluczowe znaczenie dla przeciwdziałania wzrostowi zachorowalności na tę chorobę oraz kontrolowania importu i epidemii w innych miejscach. Uczestnicy zgodzili się, że wzmocniona współpraca między naukowcami z krajów endemicznych, którzy mają bogate doświadczenie i dane na temat choroby, a także badaczami z innych krajów, zapewni szybszy postęp wiedzy naukowej.

Eksperci podkreślili potrzebę pilnych badań, aby lepiej zrozumieć epidemiologię choroby, jej konsekwencje kliniczne oraz rolę różnych sposobów przenoszenia. Ponadto podkreślono następujące potrzeby badawcze: kompleksowe podejście „Jedno zdrowie” do zrozumienia przenoszenia zwierząt na człowieka i rezerwuarów zwierzęcych; opracowywanie i ocena lepszych narzędzi diagnostycznych, które mogłyby być dostępne na całym świecie; ulepszone podejście do komunikacji i zaangażowania społeczności na dotkniętych obszarach; Badania mające na celu poprawę wspomagającej opieki klinicznej; dokumentacja najlepszych praktyk kontrolnych i naprawczych; Oraz szybkie i przejrzyste dostarczanie danych i dowodów naukowych.

Eksperci podkreślili również potrzebę badań klinicznych nad szczepionkami i terapiami, aby lepiej udokumentować ich skuteczność i zrozumieć, w jaki sposób można je wykorzystać w tej epidemii iw przyszłości.

Niezwłoczne wdrożenie działań w zakresie zdrowia publicznego — takich jak przekazywanie informacji dotyczących profilaktyki, wzmocnienie nadzoru nad chorobami, śledzenie kontaktów, izolacja przypadków i optymalna opieka nad osobami zarażonymi wirusem — powinno być wykorzystywane do ograniczenia rozprzestrzeniania się i pomocy dotkniętym chorobą osobom, bez względu na to, gdzie się znajdują. są.

READ  Badania pokazują, że zmiana klimatu może mieć wpływ na pomiar czasu

Konsultacje te są częścią zestawu działań WHO w odpowiedzi na tę epidemię w wielu krajach.

O programie badawczo-rozwojowym

Program badawczo-rozwojowy to globalna strategia i plan gotowości, który umożliwia szybką rewitalizację działań badawczo-rozwojowych podczas wybuchów epidemii. Jego celem jest przyspieszenie dostępności skutecznych testów, szczepionek i leków, które można wykorzystać do ratowania życia i zapobiegania kryzysom na dużą skalę.

W przypadku każdej z tych chorób, w drodze szerokich i otwartych konsultacji z czołowymi ekspertami i innymi zainteresowanymi stronami, opracowywane są plany badań i rozwoju oraz, w stosownych przypadkach, docelowe profile produktów (TPP) oraz protokoły generyczne. Ponadto podejmowane są wysiłki na rzecz wzmocnienia krajowych organów regulacyjnych i etyki, aby reagować na sytuacje kryzysowe dotyczące zdrowia publicznego.