Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Według Carrie Rickey najlepsze filmy Festiwalu Filmowego w Filadelfii

Według Carrie Rickey najlepsze filmy Festiwalu Filmowego w Filadelfii

Festiwal Filmowy w Filadelfii (PFF) rozpocznie 19 października satyrą literacką swój 32. sezon Amerykańska fantazjaHistoria walczącego pisarza zilustrowana przez Jeffreya Wrighta. Wydarzenie zakończy się 29 października filmem dokumentalnym Złośliwy, przebiegłysylwetka borykającego się z problemami aktora Sylvestra Stallone, scenarzysty i gwiazdy pewnego serialu filmowego, którego akcja rozgrywa się w Filadelfii.

Na podstawie satyrycznej powieści Percivala Everetta debiutującego reżysera Corda Jeffersona, z Issą Rae w roli głównej. Amerykańska fantazja Był ulubieńcem publiczności na Festiwalu Filmowym w Toronto. Tomasz Zinmi Złośliwy, przebiegły Podobnie generuje szum antycypacyjny.

W międzyczasie na festiwalu zaprezentowanych zostanie 90 filmów fabularnych i 26 filmów krótkometrażowych autorstwa lokalnych i międzynarodowych twórców.

Moje typy w ramach PFF dzielą się na trzy kategorie: Najpopularniejsze filmy na festiwalu, Wybrane przez krytyków i Filmy, które trzeba zobaczyć na festiwalu.

Ulubione festiwale

„Artysta i dyrygent zespołu”

Został napisany, zagrał i wyreżyserował go ziomek z Filadelfii, Bradley Cooper. Artysta, lider zespołu to oszałamiający podwójny portret dyrygenta/kompozytora Leonarda Bernsteina i jego żony Felicii (Carey Mulligan), maszerujących w żywym tempie. Ekstrawagancki muzyk jest ekscentryczny, ale jego kochanka Felicia nie; Konflikt między nimi polega na tym, że mamy lata pięćdziesiąte, a oni są zakochani. Nici są prawie bez zarzutu. Czy to nakładające się na siebie dialogi przypominające szybkie duety, czy naładowane emocjonalnie operowe konfrontacje, duet jest dla siebie stworzony. Razem tworzą intymne partnerstwo, które wymaga poświęceń, jak większość małżeństw. (Pokazujemy 21 października)

„zielona granica”

Zielona granica Akcja filmu rozgrywa się w roku 2021, w zielonym lesie oddzielającym Polskę od Białorusi. Dyrektor Agnieszka Holland (Europa, Europa) opowiada historię kryzysu uchodźczego z czterech przecinających się perspektyw.

Kiedy członkowie syryjskiej rodziny uciekającej przed ISIS przybywają do Mińska, aby przekroczyć polską granicę, nie mają pojęcia, że ​​Białoruś prowadzi chorą grę. Białoruś nie jest członkiem Unii Europejskiej, ale zachęca uchodźców, aby tam imigrowali i przedostawali się do Polski, a uchodźcy stają się beznadziejnym ludzkim piórem, które jest miażdżone tam i z powrotem przez granicę. Holandia patrzy na swoją trudną sytuację na różne sposoby oczami uchodźcy, funkcjonariusza straży granicznej, psychologa i działacza humanitarnego w odważnym i niezwykłym dramacie. Konsekwencją tego jest to, że nacjonalizm jest wrogiem ludzkości. (Pokaz 22 i 23 października)

READ  Ulubiony przez fanów Koncert Beethovena w wykonaniu polskiego pianisty

„Smak rzeczy”

Nowy film wietnamskiego reżysera Trana Anh Hunga (Zapach zielonej papai) Ma także zmysłowy, sugestywny tytuł, Smak rzeczy. Akcja filmu rozgrywa się we Francji końca XIX wieku i jest kandydatem tego kraju do Oscara w kategorii filmu nieanglojęzycznego.

W tej historii o kulinarnej i romantycznej miłości występuje dwóch byłych prawdziwych partnerów, Bruno Magimel w roli sławnego szefa kuchni i Juliette Binoche w roli szefowej kuchni, która interpretuje jego wyimaginowane przepisy. Film zaczyna się od zebrania i przygotowania składników obiadu w czasie pozornie rzeczywistym.

Zupa napięcia, całkowite przeciążenie zmysłów w połączeniu smaków, aromatów i kolorów w słodko-gorzkim deserze, niczym najlepsza czekolada. (Pokaz 22 i 24 października)

Wybory krytyków

„Rostin”

Film biograficzny George’a C. Wolf opowiada historię Bayarda Rustina, urodzonego w Pensylwanii działacza społecznego i doradcy wielebnego doktora Martina Luthera Kinga Jr., a występuje w nim Colman Domingo, urodzony w Filadelfii aktor i aktywista, jako architekt Marszu do Waszyngtonu w 1963 roku. (przedstawiony 23 października)

„porwany”

Relacja włoskiego reżysera Marco Bellocchio z afery Mortary, przypadku żydowskiego chłopca w Bolonii w 1858 roku, który został odebrany rodzinie przez księży katolickich, ochrzczony i wysłany do Watykanu na wychowanie wbrew woli rodziców. (Pokaz 27 i 29 października)

„Słone oparzenie”

Satyryczne cele debiutanckiego filmu reżysera Emerald Fennell, Obiecująca młoda kobietaByli to drapieżni mężczyźni. Celem jej drugiego roku są drapieżni arystokraci, którzy przyjmują nowego przyjaciela swojego syna – stypendystę z Oksfordu. (przedstawiony 27 października)

I na koniec to, co koniecznie trzeba zobaczyć

„Chytry, przebiegły”

Przepraszam, Sylvester Stallone ma ich kilka. „O tak!” Wspomina początek tej bardzo szczerej, czasem konfesyjnej relacji ze swojego życia i filmów. „Żal inspiruje mnie do przezwyciężenia żalu” – wyjaśnia z wyraźną elokwencją, która uczyniła go gwiazdą. Jego rodzice byli „nieprzewidywalni”, co w uprzejmy sposób określa ich jako kapryśnych lub nieobecnych. Jest na tyle świadomy, że zdaje sobie sprawę, że sława zapewniła mu miłość fanów, której nie zaznał, gdy dorastał, i że pracoholizm uczynił go nieobecnym ojcem.

READ  Tiffany Hill, członkini Klubu Myszki Miki, zmarła w wieku 46 lat po ataku serca

W tym pełnym współczucia dokumencie pojawiają się wywiady ze swoim bratem Frankiem Książęta Flatbush aktor Henryk Winkler skalisty Stallone, jego partnerka Talia Shire i dziennikarz Wesley Morris prywatnie rozmawiają o swoich planach naprawienia tego żalu. (Przedstawiono 29 października).

Harmonogram 32. Festiwalu Filmowego w Filadelfii znajduje się na stronie: https://filmadelphia.org/program/