Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Zielona granica” Agnieszki Holland nabyta przez Kino Lorber dla USA i Wielkiej Brytanii, Modern Films (ekskluzywnie)

„Zielona granica” Agnieszki Holland nabyta przez Kino Lorber dla USA i Wielkiej Brytanii, Modern Films (ekskluzywnie)

Nagrodzony Specjalną Nagrodą Jury w Wenecji dramat o uchodźcach Agnieszki Holland („Zielona granica”) został zakupiony przez Kino Lorber w USA („Scrapper”) i Modern Films w Wielkiej Brytanii („Drive My Car”).

Pełna współczucia opowieść o migrantach uwikłanych w kryzys uchodźczy w Europie „Green Frontier” spotkała się z szerokim uznaniem krytyków, zdobywając kilka nagród w Wenecji i pokazywana na głównych festiwalach w Ameryce Północnej, takich jak Toronto, New York Film Festival i AFI Festival. Niedawno Zielone Granice były nominowane do trzech Europejskich Nagród Filmowych, w tym za najlepszy film.

Więcej od Variety

Kino Lorber nabył prawa do dystrybucji w Ameryce Północnej i planuje premierę kinową w 2024 r., a następnie premierę w formacie wideo, edukacyjną i cyfrową na wszystkich głównych platformach. W międzyczasie wytwórnia Modern Films nabyła brytyjskie prawa do filmu i będzie także wspierać Green Border w ramach Europejskich Nagród Filmowych i nagrody BAFTA.

Film przygląda się niesprawiedliwościom i terroryzmowi, jakie mają miejsce na granicy polsko-białoruskiej z perspektywy uchodźców, polskich działaczy i funkcjonariuszy straży granicznej. Jednak pomimo uznania filmu na międzynarodowych festiwalach, został on brutalnie zaatakowany przez działaczy skrajnej prawicy w Polsce, w szczególności ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, który porównał go do nazistowskiej propagandy. Hollande i zespół produkcyjny wypowiadali się przeciwko przekazom nienawiści, nadal nawołując widzów, aby nie odwracali wzroku od trwającego kryzysu humanitarnego i przeciwstawiali się odczłowieczającej narracji szerzonej przez władze rządowe.

„Zielona granica” to wciągające kino w jego najbardziej wpływowej formie, kinowe tour de force, które od chwili premiery humanizowało tragiczną sytuację uchodźców żądających wjazdu do Europy na oczach widzów na dziesiątkach festiwali filmowych na całym świecie” – powiedziała Wendy Liddell, Kino „Pierwszy w Wenecji”. Starszy wiceprezes Lorbera ds. dystrybucji i przejęć kinowych, który negocjował umowę w Ameryce Północnej z Julianem Razavendranalli w sprawie Films Boutique. Firma zajmująca się sprzedażą już to ma Zamknięte transakcje we wszystkich głównych regionach.

READ  Zainbee przygotowuje się do 64. wydania

„Były inne filmy o kryzysie migracyjnym, ale żaden z nich nie oddawał tak dogłębnie podstawowej rzeczywistości tego, co ludzie będą musieli znieść, aby uciec od warunków niemożliwych do utrzymania” – zauważył Liddell.

Holland, nominowana trzydzieści lat temu do Oscara za „Europe, Europę”, w „Zielonej granicy” zastanawia się nad moralnymi wyborami, jakich muszą dokonywać na co dzień zwykli ludzie. Film wyreżyserowała we współpracy z Camilą Taraburą i Katarzyną Warszicą, a współautorem scenariusza z Maciejem Bisukiem i Gabrielą Lazarkiewicz-Siejko.

Fred Bernstein, producent i prezes Astute Films, powiedział, że Holland „nakręcił ważny i aktualny film, który jest po prostu świetnym kinem”.

Mike Downey, producent wykonawczy Green Border i prezes Europejskiej Akademii Filmowej, powiedział, że film znalazł „idealnych partnerów” w Kino Lorber i Modern Films, ponieważ oba są „czołowymi niezależnymi dystrybutorami domów artystycznych, którzy opowiadają się za różnorodnością, doskonałością i doskonałością”. Przejmujące, współczesne historie dla widzów po obu stronach Atlantyku.

„Richard Lorber (z Kino Lorber) i Eve Jabiru (z Modern Films) to wielokrotnie nagradzani dystrybutorzy, którzy w swoim eklektycznym repertuarze zaliczają jednych z największych filmowców światowego kina, a Agnieszka Holland to nazwisko, które warto wzbogacić i ulepszyć”. Downey kontynuował tę listę.

Nabycie „Green Border” to najnowsze głośne międzynarodowe przejęcie Kino Lorbera, po nagrodzonym w Cannes filmie dokumentalnym „Cztery córki” reżysera Kaouthera Ben Hanii, który został wybrany do tunezyjskiego Oscara i nominowany do nagrody Gotham w kategorii najlepszy film dokumentalny.

Producentem „Green Border” jest Metro Films we współpracy z Astute Films i Blick Prod. i Marlene Film Prod. Beluga Tree, Canal+ Bośnia, dFlights, Telewizja Czeska i Warszawski Fundusz Filmowy Mazovia.

Holland wyprodukował film wraz z Marcinem Wierzchosławskim i Fredem Bernsteinem. Producentami wykonawczymi są Mike Downey, Jeff Field, Amir Kulal Haznevi i Daniel Bergman.

READ  COVID-19 Kluczowe zmiany w UE, aktualizacja polityki i przepisów nr 72 - Koronawirus (COVID-19)

Najlepsza odmiana

Subskrybuj Różne biuletyny. Aby otrzymywać najświeższe informacje, śledź nas dalej Facebook, ŚwiergotI Instagrama.