Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ryzyko chorób serca zagraża biednym w krajach rozwijających się

Ryzyko chorób serca zagraża biednym w krajach rozwijających się

Nowe badanie pokazuje, że wiele osób żyjących w skrajnym ubóstwie w krajach o niskich i średnich dochodach cierpi na choroby prowadzące do chorób serca, będących główną przyczyną zgonów na świecie.

W największej tego rodzaju analizie badającej związek między ubóstwem a czynnikami ryzyka chorób układu krążenia eksperci odkryli wysoką częstość występowania nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, palenia tytoniu, otyłości i dyslipidemii w krajach o niskich i średnich dochodach, niezależnie od dochodów – mimo że większość dorosłych żyje w skrajnym ubóstwie, ponieważ są leczeni z powodu schorzeń związanych z chorobami układu krążenia.

Międzynarodowa grupa badaczy zwraca uwagę, że ich odkrycia, opublikowane dzisiaj (13 marca) w czasopiśmie Nature Human Behaviour, zaprzeczają powszechnemu założeniu, że środowisko (np. niedobory żywności) i styl życia (np. większa ilość pracy fizycznej) osób mieszkających w ubóstwo Niezwykle chroni kraje o niskich i średnich dochodach przed czynnikami ryzyka chorób układu krążenia.

Profesor Justin Davies z Uniwersytetu w Birmingham skomentował: „Nasze badanie wywraca do góry nogami obiegową opinię na temat związku między ubóstwem a czynnikami ryzyka chorób układu krążenia. W miarę rozwoju gospodarczego krajów o niskich i średnich dochodach nadwaga i otyłość są coraz bardziej powszechne wśród obywateli najbiedniejsze segmenty populacji Zwiększy się liczba społeczeństw – co prowadzi do wzrostu niezdrowej wagi, wraz z rozwojem cukrzycy, dyslipidemii i wysokiego ciśnienia krwi.

Dowody na częstość występowania czynników ryzyka chorób układu krążenia wśród dorosłych żyjących poniżej międzynarodowej granicy skrajnego ubóstwa określonej przez Bank Światowy są skąpe. Aby zaradzić brakowi wymaganych informacji, badacze zebrali dane ze 105 reprezentatywnych dla kraju badań gospodarstw domowych w 78 krajach.

Pascal Geldsetzer, adiunkt medycyny na Uniwersytecie Stanforda w USA, skomentował: „Nasze szczegółowe analizy dotyczące zróżnicowania częstości występowania czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych i zakresu leczenia na całym świecie mogą pomóc w skutecznym ukierunkowaniu interwencji i polityk mających na celu zmniejszenie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych w populacjach”. „Co więcej, nasze badanie zapewnia krytyczną podstawę empiryczną dla przyszłych prac nad poprawą wyników zdrowotnych osób żyjących w najbiedniejszych sektorach społeczeństwa globalnego”.

READ  Zapierające dech w piersiach wczesne etapy formowania się gwiazd uchwycone przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba

Badanie pokazuje, że czynniki ryzyka chorób układu krążenia wpływają na jednostki z całego spektrum społeczno-ekonomicznego, w tym osoby żyjące w skrajnym ubóstwie, w krajach na wszystkich poziomach rozwoju gospodarczego.

Profesor dr Till Bernighausen z Uniwersytetu w Heidelbergu skomentował: „U osób żyjących w skrajnym ubóstwie częściej występują czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego, a poziom leczenia tych schorzeń jest niższy, co sugeruje, że musimy ponownie ocenić politykę zdrowotną w tym obszarze.

„Zrozumienie słuszności założenia o niskiej częstości występowania czynników ryzyka sercowo-naczyniowego wśród osób żyjących w skrajnym ubóstwie jest ważne dla ustalenia priorytetów w polityce zdrowotnej i świadczeniu opieki, zarówno pod względem równości, jak i skuteczności”.

Szacuje się, że w krajach uwzględnionych w zbiorze danych badaczy znajduje się 85% osób żyjących w skrajnym ubóstwie na całym świecie, 53% światowej populacji i 64% światowej populacji żyjącej w krajach o niskich i średnich dochodach.

Sebastian Vollmer, profesor ekonomii rozwoju na Uniwersytecie w Getyndze, skomentował: „Niezbędne są dalsze badania nad mechanizmami ryzyka CVD, które szczególnie wpływają na osoby żyjące w skrajnym ubóstwie, a także odkrycie różnych ścieżek, które mogą predysponować różne grupy do ryzyka rozwoju CVD. „ Układ sercowo-naczyniowy będzie miał kluczowe znaczenie w zmniejszaniu tego ryzyka”.

/Wydanie ogólne. Ten materiał od oryginalnej organizacji/autora(ów) może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany pod kątem przejrzystości, stylu i długości. Mirage.News nie zajmuje stanowisk korporacyjnych ani stron, a wszystkie opinie, stanowiska i wnioski wyrażone w niniejszym dokumencie są wyłącznie opiniami autorów. Zobacz całość tutaj.