Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Kosmiczna cegła wylądowała

Kosmiczna cegła wylądowała

Ten artykuł został zrecenzowany według Science Proces edycji
I Zasady.
Redaktorzy Przy zapewnieniu wiarygodności treści wyróżniono następujące cechy:

Fakty zostały zweryfikowane

zaufane źródło

Korekta

Zainspirowani LEGO naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej zamienili pył z meteorytu w wydrukowane w 3D „kostki” w stylu LEGO, aby przetestować pomysły na budowę przyszłej bazy księżycowej. Źródło: Grupa LEGO

× Zamknąć

Naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej zainspirowali się wykorzystaniem pyłu meteorytowego do stworzenia trójwymiarowych „klocków kosmicznych” w stylu Lego w celu przetestowania pomysłów na budowę przyszłej bazy księżycowej. Prawa autorskie: Grupa LEGO

Naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej badają, w jaki sposób można by zbudować przyszłą bazę księżycową z materiałów znalezionych na powierzchni Księżyca. Zainspirowani konstrukcją LEGO, aby przetestować pomysł, wykorzystali pył z meteorytu do wydrukowania w 3D „kosmicznych kostek”. Kosmiczne klocki ESA będą prezentowane w wybranych sklepach LEGO od 20 czerwca do 20 września, inspirując kolejne pokolenie inżynierów kosmicznych.

Pomysł wydaje się prosty. Zamiast transportować materiały budowlane na Księżyc, moglibyśmy wykorzystać to, co już tam jest, do zbudowania bazy na Księżycu. Powierzchnia Księżyca pokryta jest warstwą skał i fragmentów minerałów zwanych regolitem księżycowym. Materiał ten można wykorzystać do wykonania kosmicznych cegieł. Jedynym problemem było to, że na Ziemi nie było zbyt wiele księżycowego regolitu, z którym można było eksperymentować.

Niezrażeni naukowcy z ESA wpadli na rozwiązanie: stworzyli własną wersję księżycowego regolitu, rozdrabniając meteoryt mający 4,5 miliarda lat. Pył z meteorytu stanowił podstawę mieszanki, którą następnie wykorzystano do wydrukowania w 3D kosmicznych klocków w stylu LEGO.

Kosmiczne klocki budowlane ESA są składane w taki sam sposób, jak zwykłe klocki LEGO, ale są nieco bardziej szorstkie i dostępne tylko w jednym kolorze — stylowej kosmicznej szarości! Kosmiczne cegły zapewniły inżynierom kosmicznym ESA elastyczność w budowaniu i testowaniu różnorodnych konstrukcji przy użyciu tego nowego materiału.

Naukowcy mogą uczyć się poprzez zabawę, tak jak dzieci. Piękno elastycznych, modułowych materiałów budowlanych, takich jak LEGO, polega na tym, że sprzyjają kreatywności, umożliwiając szybkie i proste wypróbowywanie pomysłów. Aidan Cowley, specjalista naukowy ESA, powiedział: „Nikt nigdy nie zbudował konstrukcji na Księżycu, więc wspaniale było mieć swobodę wypróbowywania najróżniejszych projektów i technik konstrukcyjnych przy użyciu naszych kosmicznych klocków. Było zabawnie i pomocnie w zrozumienia naukowych granic tych technologii.”

Kosmiczne klocki ESA x LEGO. Zainspirowani LEGO naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej wykorzystali pył z meteorytu do wydrukowania w 3D „kostek kosmicznych” w stylu LEGO, aby przetestować pomysły na budowę przyszłej bazy księżycowej. Kosmiczne klocki ESA będą prezentowane w wybranych sklepach LEGO od 20 czerwca do 20 września, inspirując kolejne pokolenie inżynierów kosmicznych. Źródło: Grupa LEGO

Niektóre kosmiczne klocki ESA będą prezentowane w wybranych sklepach LEGO, aby zainspirować dzieci do poznawania kosmosu i zachęcić je do budowania własnych księżycowych baz LEGO. Dla niektórych z tych dzieci może to być początek twórczej podróży, która pewnego dnia doprowadzi ich do zostania inżynierami lotniczymi.

„Nie jest tajemnicą, że prawdziwi naukowcy i inżynierowie czasami wypróbowują pomysły z klockami LEGO” – powiedział Emmett Fletcher, dyrektor Biura ds. Marek i Partnerstw w ESA „Kosmiczne klocki ESA to świetny sposób na inspirowanie młodych ludzi i pokazywanie im, jak się bawić i zabawa Siła wyobraźni odgrywa ważną rolę również w nauce o kosmosie”.

Aby dowiedzieć się więcej o kosmicznych klockach ESA i sklepach LEGO, w których można je zobaczyć, odwiedź stronę stronie Lego.

READ  Jak naprawić zablokowany dysk PS5?