Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Amerykański Sąd Apelacyjny odrzucił wniosek FTC o wstrzymanie przejęcia Activision przez Microsoft – strategia

Amerykański Sąd Apelacyjny odrzucił wniosek FTC o wstrzymanie przejęcia Activision przez Microsoft – strategia

(Reuters) – Amerykański sąd apelacyjny odrzucił w piątek wniosek Federalnej Komisji Handlu o wstrzymanie zakupu przez Microsoft firmy Activision Blizzard „Call of Duty” za 69 miliardów dolarów.

Decyzja usuwa jedną z niewielu pozostałych przeszkód, które uniemożliwiają producentowi Xboksa Microsoftowi sfinalizowanie umowy i rozszerzenie działalności w zakresie gier.

Federalna Komisja Handlu poprosiła również sędzię Jacqueline Scott Corley z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych w Północnej Kalifornii o podobny pobyt, ale odrzuciła tę prośbę pod koniec zeszłego tygodnia.

FTC nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz.

„Doceniamy szybką reakcję dziewiątego okręgu odrzucającego wniosek FTC o dalsze opóźnienie transakcji” — powiedział prezes firmy Microsoft, Brad Smith. „To kolejny krok przybliża nas do mety tego maratonu globalnych przeglądów regulacyjnych”.

Transakcja, największa w historii branży gier wideo, musi jeszcze zostać zatwierdzona w Wielkiej Brytanii.

Teraz, gdy jego ostatnia apelacja została odrzucona, FTC może zrezygnować z walki, tak jak to miało miejsce w podobnych sytuacjach w przeszłości.

Stało się to dopiero w lutym wraz z zakupem przez Meta Platforms producenta treści VR Unlimited.

FTC przegrała w sądzie federalnym i odrzuciła apelację.

Umowa fuzyjna między Microsoft i Activision wygasa 18 lipca.

Po 18 lipca obie firmy będą mogły odstąpić od umowy, chyba że wynegocjują przedłużenie.

W Wielkiej Brytanii Urząd ds. Konkurencji i Rynków sprzeciwia się umowie w związku z obawami dotyczącymi jej wpływu na konkurencję w grach w chmurze.

W piątek otrzymał „szczegółowy i złożony” nowy wniosek od Microsoftu, przedłużający termin wydania ostatecznego orzeczenia do 29 sierpnia, choć powiedział, że zamierza rządzić tak szybko, jak to możliwe.

W Stanach Zjednoczonych FTC argumentowała, że ​​umowa zaszkodzi konsumentom, niezależnie od tego, czy grają w gry wideo na konsolach, czy mają subskrypcje, ponieważ Microsoft miałby motywację do zamknięcia konkurentów, takich jak Sony Group.

READ  Najlepsze gry Nintendo Switch 2021 r.

Microsoft odpowiedział, oferując konkurentom 10-letnie licencje.

Ale na początku zeszłego tygodnia sędzia Corley orzekł, że umowa jest zgodna z prawem antymonopolowym i odrzucił wniosek FTC o nałożenie na nią wstępnego nakazu, aby dać komisji czas na postawienie jej przed sędzią agencji wewnętrznej w sierpniu.

Agencja odwołała się od straty do Dziewiątego Okręgowego Sądu Apelacyjnego, który wydał orzeczenie w piątek.

„Ta sprawa dotyczy więcej niż jednej gry wideo i sprzętu konsoli, na którym można w nią grać”.

„Chodzi o przyszłość branży gier”.

„Stawką jest to, jak będą grać przyszli gracze i czy wschodzące rynki subskrypcji i chmury zamienią się w otoczone murem, skoncentrowane ogrody” – napisała FTC we wniosku do sądu apelacyjnego.

Microsoft zawarł umowę, aby dać rywalowi Nintendo dostęp do Call of Duty firmy Activision, pod warunkiem zamknięcia umowy.

Firma argumentuje, że takie umowy pokazują, że nie planuje przechowywać gier do użytku na platformie Xbox i usługi abonamentowej.