za pomocą SINOROPA
Wydarzenie będzie oferować konsultacje biznesowe, spotkania z profesorami i przedstawicielami studiów oraz konkursy z nagrodami, które umożliwią zwycięzcom realizację swoich filmów.
Dyrektor Mats Grorud, który weźmie udział w kursie mistrzowskim w dziale mistrzowskim podczas wydarzenia
The Forum poklatkowe ANIMARKT To jedyne wydarzenie branżowe na świecie, które skupia społeczność poklatkową. To forum, na którym nawiązywane są relacje biznesowe i współpraca międzynarodowa, a młodzi twórcy mają niezwykłą okazję do zaprezentowania swoich projektów swoim idolom.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-8 listopada. Tak jak w ubiegłym roku, będzie to forma mieszana: spotkaniom w Łodzi będzie towarzyszyć wirtualna platforma. Program składa się z trzech głównych sekcji: magisterskiej, prezentacyjnej i biznesowej.
W dziale magisterskim uczestnicy będą wybierać spośród maksymalnie pięciu kursów mistrzowskich. Norweski reżyser i animator omówi jak przedstawiać prawdziwe historie w animacji Maty Grodpodczas gdy Anna Chubinidze Podzieli się z Wami tajnikami tworzenia lalek techniką cięcia. Hektor Fausto A Jonathan Guzman Z Polar Studio opowie o efektach wizualnych w projektach poklatkowych oraz o tym, jak VFX pomaga im realizować wizję reżysera. Angela Buchet Opowie o swojej najnowszej produkcji pt. domStworzony dla Netflixa. Ostatnie zajęcia mistrzowskie związane z budowaniem widowni poprowadzi Ilan Oruzpraca nad animacją pt. wynalazca.
Odbędą się również warsztaty. Pierwszy zostanie przygotowany przez Christoph Erbs Zajmie się rozwojem telenoweli dla dzieci. Drugi zostanie wykonany na animowanych postaciach przez Thiago Calzado.
Sekcja Pitching daje twórcom możliwość zaprezentowania swoich projektów grupie ekspertów z branży animacji z całego świata, pozyskania partnerów i wygrania nagród, które ułatwiają twórcom produkcję ich filmów.
Pion Biznesu umożliwia spotkania networkingowe z udziałem najbardziej wpływowych profesjonalistów z branży.
ANIMARKT Stop Motion Forum jest współfinansowane przez Międzynarodowy Fundusz WyszehradzkiMinister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Biuro Kreatywna Europa Polska Jest partnerem wydarzenia. Głównymi partnerami w tej edycji są EC1 Łódź – Miasto Kultury i Łódzki Komitet Filmowy oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Strzemińskiego w Łodzi. impreza organizowana przez Momakina.
Czy podobało Ci się czytanie tego artykułu? Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać więcej takich artykułów bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.
„Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury.”
More Stories
Polski Instytut Sztuki Filmowej powołuje nowego prezesa po dymisji Radosława Śmijewskiego
Joanna Lisowska – droga do sławy na polskiej scenie
Ogłoszono tytuły Dni Polskich na rok 2024