Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Australia dołącza do kosmicznego wyścigu, wystrzeliwując satelitę

Australia dołącza do kosmicznego wyścigu, wystrzeliwując satelitę

Australia zrobiła w niedzielę kolejny mały krok w kosmos, wystrzeliwując satelitę „wielkości dużego bochenka chleba z supermarketu” zaprojektowany przez naukowców i studentów z uniwersytetów w Sydney.

Ever Kearns, profesor fizyki kosmicznej na Uniwersytecie w Sydney, mówił jak dumny rodzic przed wystrzeleniem CUAVA-1, australijskiego satelity zaprojektowanego i zbudowanego na pokładzie rakiety Space-X z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego w Cape Canaveral na Florydzie.

Typowy obraz satelity CUAVA-1.

Typowy obraz satelity CUAVA-1.przypisane mu:guawa

Start był drugą próbą rakiety w kosmos po tym, jak zła pogoda opóźniła jej start w sobotę.

Profesor Kearns powiedział, że maleńki satelita waży o wiele więcej niż chleb z supermarketu i ma zestaw błyszczących czarnych paneli słonecznych, kilka białych paneli z „oczkami” (soczewka do naszych narzędzi obrazowania) i małą szarą metalową płytkę (system pozycjonowania antena) globalne pozycjonowanie) i cztery anteny wstęgowe wychodzą z góry.

Powiedział: „Być może najprostszym poglądem jest to, że wygląda jak prostokątny czarno-biały robot z oczami i twarzą do połowy, a na czubku głowy ma cztery ręce lub warkocze”.

Satelita jest flagowym projektem Centrum Szkoleniowego Australijskiej Rady ds. Badań Naukowych poświęconym satelitom CubeSat i bezzałogowym statkom powietrznym oraz ich zastosowaniom (CUAVA), prowadzonym przez profesora Kearnsa.

„Ta misja pokazuje, że australijskie uniwersytety są w czołówce naszego rozwijającego się krajowego przemysłu kosmicznego” – powiedział.

CUAVA-1 jest wysyłany do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w celu umieszczenia go na orbicie około 400 km nad Ziemią, co ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Przeniesie cztery eksperymentalne ładunki – zaprojektowane i zbudowane w Sydney – podczas swojej 12-miesięcznej misji na orbicie okołoziemskiej, która będzie badać środowisko plazmowe Ziemi i pogodę kosmiczną za pomocą pokładowych detektorów promieniowania, obserwować Ziemię za pomocą nowej technologii obrazowania i tworzyć połączenia z świat. Radioamatorska Unia.