w

Badania w DPS w Mielcu zakończone

Zakończyło się pobieranie próbek do testów na obecność koronawirusa COVID19 w mieleckim Domu Pomocy Społecznej.

Od niedzieli do środy przebadani zostali wszyscy pensjonariusze tj. 155 osób i wszyscy pracownicy (86 osób). Obecność koronawirusa stwierdzono u 14 pracowników placówki. Przebywają oni obecnie na domowej kwarantannie.

Dodatni wynik testów wśród pensjonariuszy stwierdzono w 10 przypadkach. Wszystkie te osoby są obecnie odizolowane od pozostałych mieszkańców mieleckiego DPS-u. Przebywają w jednoosobowych pokojach. Stan jednej z pensjonariuszek niestety pogarsza się na tyle, że powinna ona znaleźć się pod stałą opieką medyczną w szpitalu. Obecnie trwają ustalenia do której placówki powinna być przewieziona.

Przypomnijmy, do zdiagnozowania obecności wirusa doszło w minioną sobotę (10.X), kiedy to do mieleckiego szpitala przewieziona została osoba z podejrzeniem udaru. Przeprowadzone rutynowo badanie na obecność wirusa dało wynik pozytywny.

Pacjentka przewieziona została do szpitala w Łańcucie, gdzie przebywa do chwili obecnej. O jej stanie zdrowia poinformowano rodzinę. Dyrekcja mieleckiego DPS jest w stałym kontakcie ze swoją pensjonariuszką, jak również z opiekującymi się nią lekarzami.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

POLICJANCI ROZSTRZYGNĘLI WOJEWÓDZKI KONKURS PRAC PLASTYCZNYCH „BEZPIECZNE WAKACJE 2020” NA SZCZEBLU POWIATOWYM

Fot. MBNP w Mielcu.

Zmarł ks. Wojciech Chochół. Przez 37 lat był proboszczem parafii w Trześni