Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Badania wykazały, że „paliwo ewolucji” gatunków z doładowaniem ulega zmianom

Badania wykazały, że „paliwo ewolucji” gatunków z doładowaniem ulega zmianom

Naukowcy odkryli, że procesy ewolucyjne mogą zachodzić w dzikich gatunkach cztery razy szybciej niż wcześniej sądzono.

Zespół 40 badaczy z 27 instytucji naukowych wykorzystał badania na 19 grupach dzikich zwierząt z całego świata.

Naukowcy z Australian National University przeprowadzili trzyletnią analizę składu genetycznego gatunku.

Naukowcy odkryli, że zwierzęta, w tym owce gruborogie (na zdjęciu), wykazują zmiany ewolucyjne znacznie szybciej, niż wcześniej sądzono, że jest to możliwe.

Naukowcy odkryli, że zwierzęta, w tym owce gruborogie (na zdjęciu), wykazują zmiany ewolucyjne znacznie szybciej, niż wcześniej sądzono, że jest to możliwe.kredyt:obraz pliku

Główny autor, dr Timothy Bonet z ANU, powiedział, że odkrył, że różnice genetyczne między osobnikami tego samego gatunku były cztery razy większe niż wcześniej sądzono.

„Co prawda nie mamy reprezentatywnej próbki, więc nie możemy być pewni, że ewolucja u zwierząt przyspiesza” – powiedział.

„Ale mówimy, że w przykładach, które mamy, ewolucja była bardzo silną siłą przez krótki czas, a to oznacza, że ​​musimy zacząć postrzegać ewolucję jako siłę, która może działać przez krótszy czas. „

Ewolucja darwinowska to proces doboru naturalnego, w którym zewnętrzne naciski środowiskowe prowadzą do zmian genetycznych w gatunkach przez długi czas, w którym osobniki o cechach sprzyjających przetrwaniu i reprodukcji przewyższają cechy, które nie dają podobnej przewagi.

Tempo, w jakim zachodzi ten proces, zależy od różnic genetycznych między osobnikami gatunku – im większe różnice, tym szybciej następują zmiany ewolucyjne, ponieważ istnieje większa różnorodność w obrębie gatunku, „paliwa” silnika ewolucyjnego.

Zespół 40 badaczy z 27 instytucji naukowych wykorzystał badania na 19 grupach dzikich zwierząt z całego świata.

READ  Sonda NASA przygotowuje się do pobrania pierwszych próbek skał marsjańskich Nauka i technika