Badanie przeprowadzone przed pandemią COVID-19 wykazało również, że „pielęgniarki, które zdały sobie sprawę, że ich miejsce pracy bardzo wspiera ich dobre samopoczucie, miały dwukrotnie większe szanse na lepsze zdrowie fizyczne”.
Naczelna autorka Bernadette Melnik powiedziała: „Niezwykle ważne jest, abyśmy zrozumieli niektóre z podstawowych przyczyn, które prowadzą do tych błędów i dołożyli wszelkich starań, aby im zapobiegać”. Jest wiceprezesem ds. Promocji zdrowia, dyrektorem ds. Zdrowia i dziekanem Ohio State College of Nursing.
Autorzy przytoczyli badania dotyczące rozpowszechnienia stresu, lęku, depresji i objawów wypalenia zawodowego wśród pielęgniarek intensywnej opieki medycznej jako podstawę do zbadania potencjalnego związku między dobrostanem a błędami medycznymi. W badaniu wzięło udział blisko 800 członków American Association of Critical Care Nurses.
„Oczywiście pielęgniarki intensywnej terapii, podobnie jak wielu innych lekarzy, nie mogą wylewać się z pustego kubka” – powiedział Melnick. „Problemy systemowe, które przyczyniają się do zmęczenia i złego stanu zdrowia, muszą zostać naprawione.
Pielęgniarki muszą wspierać i inwestować w programy i zasoby oparte na faktach, które poprawiają ich samopoczucie i zapewniają im elastyczność, tak aby mogli zapewnić pacjentom optymalną opiekę ”.
Wyniki badania obejmowały:
- Spośród ankietowanych 61% zgłosiło nieoptymalny stan zdrowia fizycznego, podczas gdy 51% zgłosiło nieoptymalne zdrowie psychiczne.
- Około 40% było pozytywnych w badaniu przesiewowym na objawy depresji, a ponad 50% było pozytywnych na lęk.
- Ci, którzy zgłosili pogorszenie stanu zdrowia i dobrego samopoczucia, mieli o 31% do 62% większe prawdopodobieństwo popełnienia błędów medycznych.
- Pielęgniarki, które podały, że pracują w miejscach zapewniających większe wsparcie zdrowotne, dwukrotnie częściej cieszyły się lepszym zdrowiem osobistym i jakością życia zawodowego w porównaniu z tymi, których miejsce pracy zapewniało niewielkie wsparcie lub nie zapewniało go wcale.
Autorzy twierdzą, że poziom stresu, lęku i depresji będzie prawdopodobnie wyższy w obecnym środowisku niż przed pandemią, kiedy przeprowadzono badanie.
„Główny wpływ wyników tego badania na dyrektorów szpitali i decydentów polega na tym, że pielęgniarki intensywnej opieki medycznej, których instytucje wspierające zdrowie są bardziej skłonne do pełnego uczestnictwa w opiece nad pacjentem i popełniają mniej błędów medycznych, co skutkuje lepszymi wynikami leczenia”. Naukowcy napisali: „Uratowanie większej liczby istnień”.
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Prognoza cukrzycy w Australii w 2024 r. | Wiadomości o Mirażu
„Gorąca sauna żabia” pomaga australijskim gatunkom w walce ze śmiercionośnym grzybem
Model sztucznej inteligencji poprawia reakcję pacjentów na leczenie raka