-Reklama-

Bezpieczeństwo przede wszystkim1 min - minimalny czas na przeczytanie artykułu.

0

15 października w Samorządowym Przedszkolu w Przecławiu miało miejsce wyjątkowe spotkanie.

Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu – panowie Dawid Uzar i Roman Szaro zaprezentowali prelekcję na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze i znaczenia odblasków podczas poruszania się pieszych i rowerzystów. Przedszkolaki oglądały bajkę o przechodzeniu przez pasy oraz film ilustrujący sytuację, gdy dzikie zwierzęta wkraczają na drogę, jak również uczestniczyły w ćwiczeniach praktycznych.

Głównym punktem spotkania było uroczyste przekazanie fantomu ufundowanego staraniem pani Burmistrz Renaty Siembab przez WORD w Tarnobrzegu. Panowie szkoleniowcy, w obecności pani Burmistrz przekazali fantom na ręce pani dyrektor – Elżbiety Midury. Następnie pani Danuta Dziedzic zaprezentowała przedszkolakom pokaz udzielania pierwszej pomocy – już przy użyciu nowego fantomu. Na zakończenie dzieci otrzymały opaski, breloczki odblaskowe, by być lepiej widocznym na drodze, natomiast przedszkole zyskało kamizelki odblaskowe.

W podziękowaniu za spotkanie, przekazane informacje i fantom, dzieci wręczyły gościom jesienne kwiaty.

Wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych jest niezmiernie istotne, bowiem kiedy dorosną, nie będą bały się reagować w sytuacjach wymagających pomocy poszkodowanym.

Zostaw swój głos

-REKLAMA-

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.