w

Bezpieczeństwo przede wszystkim

15 października w Samorządowym Przedszkolu w Przecławiu miało miejsce wyjątkowe spotkanie.

Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu – panowie Dawid Uzar i Roman Szaro zaprezentowali prelekcję na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze i znaczenia odblasków podczas poruszania się pieszych i rowerzystów. Przedszkolaki oglądały bajkę o przechodzeniu przez pasy oraz film ilustrujący sytuację, gdy dzikie zwierzęta wkraczają na drogę, jak również uczestniczyły w ćwiczeniach praktycznych.

Głównym punktem spotkania było uroczyste przekazanie fantomu ufundowanego staraniem pani Burmistrz Renaty Siembab przez WORD w Tarnobrzegu. Panowie szkoleniowcy, w obecności pani Burmistrz przekazali fantom na ręce pani dyrektor – Elżbiety Midury. Następnie pani Danuta Dziedzic zaprezentowała przedszkolakom pokaz udzielania pierwszej pomocy – już przy użyciu nowego fantomu. Na zakończenie dzieci otrzymały opaski, breloczki odblaskowe, by być lepiej widocznym na drodze, natomiast przedszkole zyskało kamizelki odblaskowe.

W podziękowaniu za spotkanie, przekazane informacje i fantom, dzieci wręczyły gościom jesienne kwiaty.

Wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych jest niezmiernie istotne, bowiem kiedy dorosną, nie będą bały się reagować w sytuacjach wymagających pomocy poszkodowanym.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Był syf a pozostał krajobraz czystej przyrody!

Jest porozumienie w sprawie odśnieżania