w

Boże Narodzenie w tradycji Tuszymy – III edycja

W dniu 15 grudnia w salach DOMU STRAŻAKA w Tuszymie odbyło się spotkanie w ramach realizacji zadania publicznego w Gminie Przecław przez OSP w Tuszymie pt. ,,Boże Narodzenie w tradycji Tuszymy – III edycja’’. 

Koszt całkowity zadania to 3 770,00 złotych. Wysokość dotacji Gminy Przecław 2 120,00 zł, środki finansowe OSP 200,00 złotych , wkład osobowy w realizacji zadania 1 450 złotych. Spotkanie poprzedzone było warsztatami rękodzielniczo-artystycznymi w czasie których wykonane zostały stroiki i ozdoby świąteczne, warsztatami kulinarnymi w czasie których przygotowano  potrawy wigilijnego stołu oraz różnego rodzaju ciasta świąteczne.

Odbyły się również warsztaty muzyczne z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław w czasie których przygotowano kolędy, pastorałki i inne utwory związane z Bożym Narodzeniem. W ramach podsumowania zadania odbył się koncert MOGP w czasie którego można było usłyszeć wiele kolęd w wykonaniu orkiestry i solistów. Po koncercie każdy uczestnik mógł degustować przygotowane potrawy i wypieki. Partnerami w realizacji zadania byli: Stowarzyszenie ,,Razem Dla Tuszymy’’, którego członkinie prowadziły warsztaty oraz MOGP i DK w Przecławiu.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

„RAZEM NA ŚWIĘTA”- UDZIAŁ SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA W RZEMIENIU W AKCJI MEN

SUKCES LAURY HARLI I KAJETANA ŁAGOWSKIEGO Z SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA W RZEMIENIU