Czy w Przecławiu może zabraknąć wody?

Upały coraz większe, woda leje się strumieniami ale co się stanie jeśli się okaże że zabrakło wody?

Gminne wodociągi nie są wstanie obsłużyć wszystkich mieszkańców, w takich ciepłych okresach jak występują w ostatnich dniach maszyny nie wyrabiają.

Burmistrzowie apelują a mieszkańcy się skarżą że nie mogą wykonywać codziennych czynności do których potrzebna jest woda.

W Przecławiu sytuacja wygląda dość nieciekawie a jeśli mieszkańcy nie zaczną oszczędzać może dość do przerwy w dostawie wody.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Przecławiu wydał specjalny komunikat:

Drodzy Mieszkańcy,
w związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz niekorzystnymi prognozami pogody na najbliższe dni, zwracamy się z prośbą do mieszkańców korzystających z sieci wodociągowej o racjonalne korzystanie z wody. Prosimy o wykorzystanie wody pitnej z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych i powstrzymanie się od podlewania ogródków, trawników, mycia samochodów, napełniania przydomowych basenów itp.
Ograniczenie zużycia zapewni odpowiednie ciśnienie wody w sieci oraz nie spowoduje przerw w jej dostawie wszystkim użytkownikom sieci wodociągowej.
Oszczędzanie wody jest również niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniego ciśnienia w hydrantach na potrzeby ochrony przeciwpożarowej.

Zespół ZGK w PRZECŁAWIU

Już wczoraj mieszkańcy na naszym profilu na Facebooku skarżyli się z powodu przerw w dostawie wody.

Dlatego prosimy wszystkich mieszkańców Przecławia i Okolic o używanie wody z głową i tylko do najpotrzebniejszych czynności.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

I Gminny Turniej gry „Chłopska Szkoła Biznesu” o Puchar Burmistrza Przecławia

Jak radzić sobie z upałem?