Dni języków obcych

Od 27 do 31 maja w Szkole Podstawowej im. gen. Wł. Sikorskiego w Radomyślu Wielkim odbyły się Dni języków obcych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali flagi różnych krajów i udekorowali nimi szkołę.

W ramach Dni języków obcych odbyły się konkursy z języka angielskiego i z języka niemieckiego, konkurs plastyczno – językowy na plakat promujący naukę języków obcych oraz quiz o krajach niemieckojęzycznych.

Szkolne konkursy

W konkursie gramatyczno – leksykalnym dla uczniów klas VII z języka niemieckiego 1. miejsce zajęła Wiktoria Żala, 2. miejsce Weronika Lamch, a 3. miejsce Amelia Pytka.

W szkolnym konkursie z języka angielskiego „My Clothes” oraz „ Grammar is easy” uczniowie wykonali lapbooki. Wszystkie prace zostały wyróżnione, ponieważ estetyka wykonania i wkład pracy nad stworzeniem lapbooków były na bardzo wysokim poziomie.

W konkursie na plakat promujący naukę języków obcych 1. miejsce zajęła Aleksandra Siembab, 2. miejsce Karolina Żala, a 3. miejsce: Wiktoria Żala i Maryla Bik.

Jest nam bardzo miło, że również w tym roku nasi uczniowie wykonali ponad 500 kartek z życzeniami dla księcia Filipa, który 10 czerwca obchodził swoje 98 urodziny. Kartki zostały wysłane do Pałacu Buckingham. Książę Filip z powodów zdrowotnych wycofał się z życia publicznego więc mamy nadzieję, że urodzinowe kartki naszych uczniów sprawią mu wielką radość.

Wyróżnienie ,,Memory Master”

Nasi uczniowie również wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego ,,Memory Master”. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu leksykalnego składającego się z różnorodnych typów zdań sprawdzających znajomość słownictwa angielskiego z różnych działów tematycznych. Gratulujemy Wiktorii Kopacz z VII b, Kevinowi Lech z V b oraz Julii Chrapuście z V b, którzy otrzymali wyróżnienie.

Głównym punktem Dni języków obcych był II Gminny Konkurs Języka Angielskiego, w którym udział wzięło 29 uczniów ze Szkół Podstawowych naszej gminy. Zadaniem uczestników, podobnie jak w zeszłym roku było napisanie testu składającego się z części gramatycznej, leksykalnej, czytania oraz quizu wiedzy o krajach anglojęzycznych. Laureatką 1. miejsca została Wiktoria Siembab ze Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej. Na 2. miejscu uplasował się Karol Jeniec ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu, a 3. miejsce przypadło Julii Gakan – Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim.

Promocja angielskiego

Na zakończenie obchodów Dni języków obcych w piątek 31 maja odbyła się lekcja otwarta promująca kulturę krajów anglojęzycznych (Stany Zjednoczone Ameryki Północnej). Uczniowie klasy VI b wcielając się w postać Krzysztofa Kolumba, Indian, angielskich osadników i przemysłowców oraz amerykańskich uczniów przybliżyli nam historię i kulturę tego fascynującego kraju. Podsumowaniem lekcji była prezentacja multimedialna zachęcająca do odwiedzenia Stanów Zjednoczonych. Na koniec lekcji uczestnicy lekcji otwartej mieli za zadanie rozwiązać quiz wiedzy o Ameryce Północnej i Stanach Zjednoczonych. W quizie zwyciężyła klasa IV a i VII b zdobywając maksymalną ilość punktów.

Cieszymy się, że Dni Języków Obcych budziły tak duże zainteresowanie wśród naszej społeczności uczniowskiej. Poprzez organizację tego przedsięwzięcia pokazaliśmy dzieciom iż uczenie się języków obcych ma sens, że pomaga we wzajemnym porozumiewaniu się i przekraczaniu granic kulturowych przy okazji dobrej zabawy.

Dni języków obcych przygotowały: Małgorzata Chmura, Barbara Żala – nauczycielki języka angielskiego oraz Joanna Cichoń – nauczyciel języka niemieckiego.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Recytowanie Baczyńskiego w Radomyślu Wielkim

Nauczycielka z Radomyśla Wielkiego wyróżniona