Dulcza Mała walczy o Tajemniczy Ogród

0 17

Projekt ,,Nasz Tajemniczy Ogród” z Dulczy Małej w finałowym etapie grantu TESCO ,,Decydujesz – Pomagamy”. – Pomóż nam i Ty! Pomocy możesz udzielić bardzo łatwo ! – zachęca społeczność miejscowej podstawówki.
Wystarczy przy kasie w TESCO – w Mielcu lub Kolbuszowej – poprosić sprzedawcę o żeton do głosowania i wrzucić go do urny oznakowanej hasłem: ,,Nasz Tajemniczy Ogród”. Głosowanie odbywa się w dniach od 7 maja do 4 czerwca 2018 r.

– Twój głos przybliży dzieciaki z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej do upragnionego ogrodu do hortiterapii (ogrodolecznictwa). Pamiętaj, że w szkole tej uczy się duża grupa uczniów z niepełnosprawnością – przekazują nauczyciele.

Pomysł ogrodu służącego do terapii i poznawania świata zrodził się u nauczycielek- pasjonatek: M. Jarosz i K. Tomaszek – doceniających zarówno najnowsze nurty terapii jak i urodę roślin ogrodowych. To zaskakujące, jak wiele korzyści niesie takie hobby, jak praca i przebywanie w ogrodzie. Wiedząc o tym, zaraziły swym pomysłem innych i uzyskały konkretną odpowiedź ze strony środowiska. Pan W. Turczyn podjął się nieodpłatnego wykonania planu ogrodu, rodzice obiecali się włączyć w pomoc przy pozyskaniu roślin i obsadzeniu stanowisk, a pani K. Tomaszek opracowała i zgłosiła projekt ,,Nasz Tajemniczy Ogród’’ do programu grantowego TESCO ,,Decydujesz – Pomagamy”. Dzięki temu projektowi jest szansa na pozyskanie funduszy na wykonanie ścieżek terapeutyczno- rekreacyjnych w planowanym ogrodzie.

– Liczymy, że i mieszkańcy gminy przy okazji zakupów w hipermarkecie TESCO włączą się w to przedsięwzięcie poprzez oddanie głosu na nasz projekt. Za tą niezobowiązującą pomoc serdecznie dziękujemy – zachęcają.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.