w

Dzień Edukacji Narodowej – w szkole podstawowej w Rzemieniu

11.10.2019 r. w szkole podstawowej w Rzemieniu odbył się Dzień Edukacji Narodowej.

W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Starsi koledzy z klasy czwartej i piątej powitali pierwszoklasistów.

Następnie dzieci zostały zaproszone do królestwa Kredkolandii, którym rządził król Kredkos wraz z małżonką. Dla dzieci zostały przygotowane zadania, których wykonanie gwarantowało przyjęcie do braci uczniowskiej.

Pierwszoklasiści błysnęli talentem i udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia.

Pani dyrektor ogromnym ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Rzemieniu. Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Miriam Augustyn, Aleksander Helowicz, Henryk Jaszcz, Antoni Hendzel, Olaf Mazur, Alicja Łagowska, Julia Łucjan, Oskar Krawczyk Niziołek, Maksymilian Madej, Magdalena Piątek, Maja Stępień. Następnie pani dyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy pasowania oraz książki.

Dzieci otrzymały również upominki od swoich rodziców. W klasie czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

Tekst oraz zdj SP Rzemień

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Wybory do parlamentu 2019 dane z godz 17:00 PKW powiat mielecki

Nowy wóz strażacki w OSP Rzemień