Euro 2024: Kylian Mbappe zdobył bramkę i Francja zajmuje drugie miejsce w grupie D po remisie 1:1 z Polską

DORTMUND, NIEMCY – 25 CZERWCA: Francuz Kylian Mbappe świętuje pierwszego gola swojej drużyny podczas meczu fazy grupowej Euro 2024 pomiędzy Francją a Polską na stadionie piłkarskim w Dortmundzie 25 czerwca 2024 r. w Dortmundzie w Niemczech.  (Zdjęcie: Ralph Epping – firo sportphoto/Getty Images)

Kylian Mbappé strzelił gola po powrocie do wyjściowego składu reprezentacji Francji podczas zremisowanego 1:1 meczu z Polską w ostatnim meczu grupy D turnieju Euro 2024.

Ten punkt zapewnił Francji miejsce w fazie pucharowej turnieju.

Wtorkowy mecz był pierwszym meczem Mbappe od czasu złamania nosa podczas pierwszego zwycięstwa Francji nad Austrią 1:0. Mimo że siedział na ławce rezerwowych, nie wziął udziału w bezbramkowym remisie z Holandią w ubiegły piątek.

Po zakończeniu fazy grupowej jednym zwycięstwem i dwoma remisami w trzech meczach Francja dominowała w posiadaniu piłki i oddawała strzał za strzałem obok Polski. Dopiero na początku drugiej połowy udało się uzyskać przełamanie.

W 55. minucie Ousmane Dembélé został zablokowany w polu karnym przez Polaka Jakuba Kioora, dzięki czemu Mbappe awansował i strzelił pierwszego gola dla Francji po pokonaniu bramkarza Łukasza Skorupskiego.

Mbappe uczcił zwycięstwo, zdejmując maskę ochronną, którą musi nosić przez resztę turnieju.

Polska wyrównała w 79. minucie dzięki drugiej szansie Roberta Lewandowskiego. Bramkę zdobył po rzucie karnym po tym, jak jego pierwszą próbę obronił bramkarz Mike Maignan. Okazuje się jednak, że Maignan upuścił piłkę. Bramka na początkuzmuszając sędziego do powtórzenia kopnięcia, które Lewandowski umieścił w bramce.

Po remisie Francji z Polską i Austrii pokonującej Holandię 3:2, Austria prowadzi w grupie D, a Francja zajmuje drugie miejsce. Turniej kończy się z czterema punktami, które wystarczą do zdobycia jednego z czterech miejsc przyznawanych najlepszym drużynom, które zajmują trzecie miejsca w sześciu grupach turnieju.