w ,

CudowneCudowne

Europejski Dzień Sportu w Szkole Podstawowej w Łączkach Brzeskich

Szkoła Podstawowa w Łączkach Brzeskich dołączyła do obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. Ideą tej akcji jest promocja aktywności fizycznej wśród uczniów na co dzień. 25.09.2020 zorganizowano Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

Na zajęciach wychowania fizycznego odbyły się różnego rodzaju gry i zabawy z nietypowymi przyborami (szyszki, żołędzie), biegi przez przeszkody, gra w siatkonogę, ringo, tenisa ziemnego oraz wycieczka rowerowa.

O aktywności fizycznej pamiętano również na innych lekcjach: biologii towarzyszyły ćwiczenia rozciągające, język angielski rozpoczął się od zatańczenia układu do utworów „A Ram Sam Sam Song” oraz „Move and Freeze”, matematyka zakończyła się przysiadami i pajacykami. Na języku polskim uczniowie odtwarzali dyscypliny starożytnej Grecji, a przyimki przyszły im z pomocą w trakcie ćwiczeń. Również na pozostałych zajęciach wprowadzono elementy aktywności fizycznej. Na przerwach uczniowie aktywnie spędzali czas, grając w gumę.

Dzieci z oddziału przedszkolnego również wykazały się aktywnością, biorąc udział w ciekawych zabawach i zagadkach ruchowych. Uczniowie i nauczyciele w tym dniu przybyli do szkoły na rowerach bądź na piechotę. Od tego momentu, aktywność fizyczna będzie towarzyszyła nam codziennie. Za zorganizowanie tego przedsięwzięcia szkoła otrzymała Certyfikat „2020 European School Sport Day”. Koordynatorem tego dnia była pani A. Kudła

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Znów rekord zachorowań na koronawirusa

Skradziono rower czy ktoś coś wie?