Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Festiwal Filmów Polskich w Sydney – FilmInk

Festiwal Filmów Polskich w Sydney – FilmInk

Festiwal Filmów Polskich powróci w czerwcu i lipcu do Sydney z wyborem nowych polskich filmów, od thrillerów szpiegowskich po wciągające dramaty, fascynujące historie prawdziwe, zabawne komedie i coś dla całej rodziny. Pełny program jest już dostępny na stronie festiwalu, a bilety są już w sprzedaży.

Festiwal Filmów Polskich co roku prezentuje różnorodne, inspirujące, dające do myślenia i zabawne filmy, dając australijskiej publiczności wgląd w historie pochodzące z fascynującego kraju położonego na geograficznym i kulturowym skrzyżowaniu Europy Zachodniej i Wschodniej. W 2024 roku przypada 10. rocznica festiwalu, który pierwotnie powstał w Perth, a obecnie odbywa się co roku w Sydney i Perth. „Świętując ten ważny kamień milowy, serdecznie zapraszamy wszystkich do zagłębienia się w świat polskiego kina dzięki naszemu programowi na rok 2024. Tegoroczna oferta prezentuje bogactwo i różnorodność polskiej oferty filmowej, podkreślając jednocześnie światowej klasy umiejętności twórców. Polscy twórcy filmowi zapewnia widzom niezapomnianą podróż przez wciągające historie i wciągające narracje rozgrywające się w różnych okresach historii Polski – powiedziała dyrektor festiwalu Magdalena Ambroskiewicz.

Festiwal rozpocznie się w niedzielę 23 czerwca w Norton St. Palace święto ognia, Nowy film reżyserki Kenji Dębskiej, najbardziej znanej z chwytających za serce komediodramatów, takich jak „Back then” i „These Daughters of Mine”. To kolejna poprawiająca samopoczucie historia, przepełniona duchem „chwytania chwili”. Film, będący adaptacją powieści Jakuba Maleckiego pod tym samym tytułem, płynnie splata ze sobą opowieści o nadziei i osobistym triumfie dwóch sióstr, 20-letniej oniemiałej Anastazji i obiecującej baletnicy Łucji, które stawiają czoła złożonym wyzwaniom życia.

„Kolejny film z cyklu filmów Kingi Dębskiej, który jest filmem poprawiającym nastrój i pozwalającym zapomnieć o monotonii dnia codziennego.” Kinoblog

W ofercie na rok 2024 znajdują się także:

Oparta na faktach, które miały miejsce w Polsce podczas zimnej wojny Sobowtór. Podwójny to psychologiczny thriller szpiegowski, którego akcja rozgrywa się po obu stronach żelaznej kurtyny i opowiada o splatających się losach dwóch mężczyzn, Hansa Steinera w Strasburgu i Jana Bittnera w Gdańsku, żyjących w równoległych, ale nierozerwalnie połączonych światach. Zdobył kilka nagród filmowych, w tym dla najlepszego reżysera (Jan Holubek) na 48. edycji Nagród Filmowychy Festiwal Filmowy w Gdyni trzyma widza w napięciu, stopniowo odkrywając więź łączącą obie postacie.

READ  Finał bloku: Kim jest Danny Wallis?

„Doskonały kunszt, świetna gra aktorska, wyjątkowa wizja i styl!” — Polski magazyn Vogue

Laureat prestiżowej nagrody Złotego Lwa dla najlepszego filmu 48. edycjiy Festiwal Filmowy w Gdyni, oprócz Nagrody Dziennikarskiej i Nagrody Jury Młodzieżowego, Scarbourne’a To niekonwencjonalny dramat akcji w stylu Tarantino, przesiąknięty czarną komedią i luźno inspirowany wydarzeniami historycznymi oraz powrotem bohatera wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, generała Tadeusza „Kosa” Kościuszki do ojczyzny, gdzie planuje powstanie przeciwko Rosjanom.

„Wciągający i znakomicie nakręcony thriller akcji, który zachwyci całą publiczność.” – Ghamra

Producenci nominowanego do Oscara hitu „Boże Ciało” przedstawiają docenione przez krytyków filmy „Ostatnia rodzina” i „Carte Blanche”. Słowa w tle Scenariusz: Jacek Lusiński Kolejny mocny dramat inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. To pełna emocji historia ukazująca kobiecą siłę w nieustannej walce matki o zapewnienie jak najlepszej przyszłości swojemu autystycznemu synowi, co ostatecznie doprowadziło do ważnych reform w polskim systemie edukacji.

Ultima Thule Wspaniały film krótkometrażowy w reżyserii Klaudiusza Chrostowskiego i świetna rola Jakuba Gerzala. Film zdobył nagrodę dla najlepszego filmu w Konkursie Mały Budżet Festiwalu Filmowego w Gdyni 2023 i to przejmująca opowieść o odkrywaniu siebie na odległej szkockiej wyspie Fola, gdzie 30-letni Bartek szuka ukojenia w chaosie codziennego życia.

Oparta na pół-autobiograficznej powieści Leopolda Termanda pod tym samym tytułem, opowieść o młodym polskim Żydzie imieniem… Philip, Uciekając przed masakrą w getcie warszawskim, przebiera się za Francuza i pracuje w luksusowym niemieckim hotelu, kusząc los oddając się zakazanym romansom z miejscowymi kobietami.

Pies, który podróżował pociągiem, Podnosząca na duchu historia rodzinna, która podbiła serca widzów w całej Polsce, plasując się w pierwszej trójce najpopularniejszych polskich filmów w zeszłym roku. Ta współczesna powieść, na podstawie słynnej książki Romana Pisarskiego, opisuje urocze przygody Lambo, prawdziwego psa żyjącego we Włoszech w latach 50. XX wieku.

READ  Recenzja Festiwalu AFI: „Spoor” dostarcza porządnego polskiego kryminału

Chopina. Nie boję się ciemności, Inspirujący dokument opowiadający historię trzech wybitnych pianistów, Leszka Mozdgera, Faresa Basmadjiego i Jae-Eun-wona, którzy przygotowują się do wykonania dzieł polskiego kompozytora Fryderyka Chopina w miejscach, w których nikt nie spodziewałby się usłyszeć muzyki na żywo.

Zakończenie festiwalu jest teściowie 2, Długo oczekiwana kontynuacja niezwykle udanej i docenionej przez krytyków komedii „Teściowie”, w której krewni przyszłej pary łączą siły, aby uniemożliwić im zawarcie małżeństwa.

Wszystkie filmy wyświetlane są z angielskimi napisami.

Bilety są już w sprzedaży, a pełny program dostępny jest na stronie http://www.polishfilmfestival.org/sydney

Aby być na bieżąco z aktualnościami z polskiego FF, śledź nas na Facebooku @Festiwal Filmów Polskich w Sydney Lub Instagrama Zapisz się na naszą listę mailingową pod adresem https://www.polishfilmfestival.org/sydney-newsletter.

2024 Festiwal Filmów Polskich w Sydney Organizowany jest pod patronatem honorowym i przy wsparciu finansowym Konsulat Generalny RP w Sydney I Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wydarzenie wspierają także Kancelaria Prawna Migration oraz Business Tax i Money House (sponsorzy wiodący) oraz Hicron, Opal Minded, Tailored Tax Solutions, Benefit Legal i Perfect Contracting (sponsorzy wiodący).

Pełna lista partnerów i sponsorów dostępna jest na stronie festiwalu.

Pełny program Festiwalu Filmów Polskich 2024 w Sydney

  • Noc otwarcia: Ognista uczta (Soweto Ugenya) Kingi Dębskiej; Australijska premiera

Niedziela 23 czerwca, od 16:30 do 17:00, rozpoczyna się Palace Street Norton

  • Sobowtór. Podwójny(Podobny do supotora) napisany przez Jana Holubka; Premiera w Australii

Środa, 26 czerwca, godzina 18:45 w Pałacu Centralnym

Sobota, 6 lipca, godzina 18:00 Norton Palace Street

  • Scarbourne’a (Sałata) napisany przez Paula Maslona; Premiera w Australii

Sobota 29 czerwca o 18:00 Norton Street Palace

  • Pies, który podróżował pociągiem (O moja duszo, jestem taki szczęśliwy) Magdaleny Nitsch, premiera w Australii

Niedziela, 30 czerwca o 12:30 Norton Palace Street

  • Philip (Philip) Napisał Michał Kvisiński;
READ  Otwarcie atrakcji Bluey's World w Brisbane zaplanowano na 7 listopada, a sprzedaż biletów rozpocznie się w ciągu kilku dni

Niedziela, 30 czerwca, godzina 16:00 Norton Street Palace

  • Nie boję się ciemności (Chopina. Nie pozwól sobie tego żałować) Napisała: Joanna Kaczmarek; Premiera w Nowej Południowej Walii

Sobota, 13 lipca o 18:00 Norton Street Palace

  • Słowa w tle (Chubuk) napisany przez Jacka Łozińskiego; Premiera w Australii

Niedziela, 14 lipca, godzina 15:00 Norton Street Palace

  • Ultima Thule (Ultima Thule) Klaudiusza Crostowskiego; Australijska premiera

Sobota, 20 lipca, godzina 18:00 przy Palace Street Norton

  • Zakończenie nocy: Teściowie 2 (Teskovy 2) napisana przez Kalinę Alabrodzińską; Premiera w Australii

Niedziela, 21 lipca, 16:30 Pałac Norton Street