Fizycy teoretyczni i prawnicy mają ze sobą wiele wspólnego. Obaj spędzają dużo czasu na szukaniu luk i niespójności w przepisach, które można w jakiś sposób wykorzystać.
Prawdopodobnie Waleria B. W samą porę, aby upewnić się, że nie przekroczyłeś tej strefy szkolnej.
Skróty w czasoprzestrzeni, zwane tunelami czasoprzestrzennymi, nie są znanymi cechami wszechświata. Ale przez większą część stulecia naukowcy zastanawiali się, czy wątek i osnowa teorii względności opisują sposoby, w jakie fale kwantowe – a nawet całe cząstki – uwalniają się ze swojej pozycji.
W najlepszym przypadku przekształcenie struktury wszechświata pozwoliłoby kępom wielkości człowieka na przemierzanie lat świetlnych, przekraczanie galaktyk w mgnieniu oka, a może poruszanie się w czasie tak szybko, jak poruszanie się w kuchni.
Przynajmniej ćwiczenia, które badają bardziej egzotyczną stronę zachowania czasoprzestrzennego, mogą przynajmniej poprowadzić spekulacje na temat tajemniczego punktu styku fizyki kwantowej i ogólnej teorii względności.
tunele czasoprzestrzenne W rzeczywistości to coś więcej niż tylko formy. W życiu codziennym jesteśmy przyzwyczajeni do pracy z jednowymiarowymi czcionkami, dwuwymiarową grafiką i trójwymiarowymi przedmiotami. Intuicyjnie możemy wygiąć, uformować i wybić kilka dziurek.
Fizyka pozwala nam badać te zmiany w sytuacjach, których nie potrafimy intuicyjnie zbadać. W najmniejszej skali efekty kwantowe dają odległości i czas trochę swobody.
W znacznie większej skali czasoprzestrzeń może kurczyć się i rozszerzać w stosunku do grawitacji w sposób, którego nie da się oszacować bez całego zestawu równań, które cię poprowadzą. Na przykład, upchnięcie wystarczającej masy w jednym miejscu (pomijając ładunek, który mógłby ją z łatwością zawierać lub okrąża ją), czasoprzestrzeń zakrzywia się w sposób, który daje jej dwie zewnętrzne powierzchnie. Co ich łączy? Oczywiście tunel czasoprzestrzenny.
Materia nie byłaby w stanie poruszać się po tej matematycznej strukturze, chociaż niektóre podejrzane rzeczy po obu stronach, które przypadkowo się splątały, nadal byłyby związane.
Przez dziesięciolecia poszukiwano scenariuszy – możliwych i czysto teoretycznych – które pozwoliłyby efektom kwantowym, a nawet całym cząsteczkom, podróżować bez szwanku przez egzotyczne kształty czasoprzestrzeni.
Propozycja Frolova, Krtouša i Zelnikova dotycząca krzywizny czasu obejmuje tak zwany okrągły tunel czasoprzestrzenny, Po raz pierwszy został opisany w 2016 roku Fizyk teoretyczny z Cambridge University Gary Gibbons i fizyk z Tour University Michaił Wołkow.
Daleki od sferycznych zakrzywień czasoprzestrzeni, które moglibyśmy przypisać czarnym dziurom, pierścieniowy tunel czasoprzestrzenny zaproponowany przez Gibbonsa i Volkoffa łączy fragmenty wszechświata (lub różnych wszechświatów, jeśli o to chodzi), które nazywamy płaskimi.
Biorąc pod uwagę interakcje pól elektrycznych i magnetycznych zwane cyklami dualności i zastosowanie pewnych opcjonalnych przekształceń, skupiska w kształcie pierścieni mogą powodować interesujące zniekształcenia w tym, co w przeciwnym razie byłoby płaską czasoprzestrzenią.
I voila! Dziura we wszechświecie, która łączy cię z… no, gdzieś nie tak blisko.
Frolov, Kartosh i Zelnikov wzięli tę dziurę i uruchomili ją w różnych scenariuszach. Na przykład, jaki jest potencjalny wpływ innej nieruchomej masy na pętlę? Co jeśli pętla wejściowa i wyjściowa znajdują się w tym samym wszechświecie?
Rozwiązania, które odkryli, obejmowały tzw krzywa zablokowana w czasie. Tak jak się wydaje, opisuje obiekt lub promień światła poruszający się wzdłuż linii, z powrotem do dokładnie tego samego punktu, co poprzednio. Nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie.
Zanim spakujesz irytującą podróż w przyszłość iz powrotem, kilka przeszkód może z łatwością zapobiec takiemu epizodowi. Zmarły fizyk Stephen Hawking z pewnością tak uważa.
Ale kto wie? Z odpowiednim kosmicznym prawnikiem moglibyśmy odwołać się od naszej jednokierunkowej podróży w przyszłość z niewielką pomocą masywnej pary pierścieni.
To wyszukiwanie jest dostępne pod adresem serwer przygotowania do druku arXiv Został przyjęty do publikacji ocena fizyczna d.
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Prognoza cukrzycy w Australii w 2024 r. | Wiadomości o Mirażu
„Gorąca sauna żabia” pomaga australijskim gatunkom w walce ze śmiercionośnym grzybem
Model sztucznej inteligencji poprawia reakcję pacjentów na leczenie raka