-Reklama-

Folkowa Złota Jesień 24 listopada 2019

Już 24 listopada w Domu Kultury w Przecławiu odbędzie się druga edycja koncertu „Folkowa Złota Jesień”.

-REKLAMA-

W tym roku gwiazdą wieczoru będzie Zespół Regionalny „Wisła Plus” z Wisły, jeden z najstarszych zespołów Beskidu Śląskiego Korzenie sięgają lat 1935 1949 , kiedy to powstała grupa regionalna pod kierunkiem Jerzego Drozda.
Adam Niedoba uzdolniony muzyk i choreograf osobiście opracowywał repertuar , pisał słowa i melodie do dziś śpiewanych pieśni.

Po śmierci Adama Niedoby prowadzeniem zespołu zajęli się najbardziej aktywni jego członkowie: Stefan Pojda oraz Helena Pustówka , która
jest obecnym kierownikiem artystycznym. Dorobek artystyczny zespołu jest ogromy .

W ciągu swej działalności zespół dał mnóstwo występów na terenie całego kraju i poza jego
granicami. Obecni członkowie zespołu byli wielokrotnie we Francji, Holandii , Danii, Niemczech , Czechach na Słowacji ,na terenach byłej Jugosławii, Turcji . Otrzymaliśmy m.in. dwukrotnie wyróżnienia na
festiwalach folklorystycznych w Danii w 1981 i 1984r. II miejsce na Spotkaniu Zespołów Folklorystycznych “Błękitnej Wstęgi Wisły” w Kwidzyniu, wyróżnienie na festiwalu folklorystycznym w Antal w Turcji w 1987r.,”Brązowe Serce Żywieckie” na festiwalu Górali polskich w Żywcu i wiele innych.

Kolejną prezentację wieczoru wykonają- Małe „Lesioki” , zespół Szkolno- Przedszkolny ze SP w Tuszymie, który również zaprezentuje się na scenie Domu Kultury w Przecławiu.
Zespół ten kultywuje tradycję ludową już od najmłodszych lat. I uświetnia uroczystości nie tylko w szkole, ale również bierze udział w organizowanych wydarzeniach na terenie Gminy Przecław. Opiekunem grupy jest Pani Jadwiga Brożyna.

Następnym punktem na naszej folklorystycznej mapie jest występ Kapelai ludowej „Radomyślanie” , która działa przy Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim. Kapela uświetnia wszystkie imprezy folklorystyczne na terenie gminy Radomyśl Wielki i nie tylko. Bierze udział w licznych przeglądach muzyki ludowej, koncertuje w różnych regionach Podkarpacia reprezentując gminę Radomyśl Wielki. W swoim repertuarze posiada przede wszystkim utwory regionu rzeszowskiego. W obecnym składzie kapela działa od października 2015 roku. Kierownikiem artystycznym i muzycznym kapeli jest Paweł Stanosz – instruktor muzyk zatrudniony w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim.

Grupa Śpiewacza „Podkówka” , działająca przy Domu Kultury w Przecławiu będzie zwieńczeniem całego koncertu. Grupa ta prezentuje się na różnego rodzaju przeglądach, festiwalach, konkursach, ale również na imprezach organizowanych na terenie Gminy Przecław.

Serdecznie zapraszamy wszystkich w najbliższą niedzielę do Przecławia!!! DARMOWE WEJŚCIÓWKI do odbioru w Domu Kultury w Przecławiu ul. Zielona 52 lub przed koncertem!
Bądźcie z nami!

Zostaw swój głos

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.