Holandia 2:1 Polska (16 czerwca 2024) Analiza meczu

Hamburg, Niemcy — Wooda Wekhorsta Po dwóch minutach wszedł na boisko z ławki i zapewnił sobie zwycięstwo 2:1 Holandia vs Polska W pierwszym meczu grupy D w Hamburgu.

Wekhorst strzelił zaledwie dwa gole w 31 meczach Manchester United Wypożyczenie na Old Trafford na sezon 2022–23 zmieniło sytuację. Memphis Debay Jako trener w 82. minucie Ronalda Koemana Spróbował jeszcze raz rzucić kostką po tym, jak Holendrzy zmarnowali serię szans.

Chociaż czas Wekhorsta w United nie był udany pod bramką, Hoffenheim rozegrał w reprezentacji swojego kraju 11 występów, strzelając siedem goli. Wojciecha Szczęsnego Strzałem lewą nogą z dziesięciu metrów.

W Polsce brakuje kontuzjowanego napastnika Robert LewandowskiHolendrzy byli faworytami do wygrania meczu, ale mistrzowie Europy z 1988 roku mieli trudności z pokonaniem drużyny Michaela Propiersa, a kiedy Polacy otworzyli wynik Adama BuksęRezerwowy Lewandowski strzelił głową po rzucie rożnym Piotra Zielińskiego w 16. minucie.

Wood Wekhorst strzelił zwycięskiego gola dla Holandii w końcówce.

Alex Livesey/Getty Images

Obiektyw Napastnik Buksa, były Rewolucja w Nowej Anglii Napastnik uniknął blasku reflektorów Denzela Dumfriesa Na stanowisku obok głównego bramkarza Barta Verbruggena I dać Polsce prowadzenie.

Holendrzy jednak walczyli Virgila van Dijka Wcześniej salwą strzałów wymusił obronę karną Szczęsnego Cody Kakpo Wyrównał po strzale odbitym w 29. minucie.

Liverpool Następnie napastnik Kagbo zmarnował świetną okazję i w 42. minucie wyprowadził Holendrów na prowadzenie. Obie drużyny stworzyły i zmarnowały kilka okazji w drugiej połowie, zanim Koeman dokonał zmiany w końcówce, wprowadzając Wekhorsta.

Napastnik niemal natychmiast odwdzięczył się Koemanowi, zdobywając zwycięską bramkę, co zapewniło Holandii doskonały start w kampanii na Euro 2024.

READ  Piłka nożna: polscy bohaterowie 2016 dążą do udanego Euro Swansong