Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Inauguracyjne spotkanie współpracy tajwańsko-polskiej w dziedzinie wodoru rozpoczyna dwustronny dialog energetyczny

Inauguracyjne spotkanie współpracy tajwańsko-polskiej w dziedzinie wodoru rozpoczyna dwustronny dialog energetyczny

Inauguracyjne spotkanie współpracy tajwańsko-polskiej w dziedzinie wodoru rozpoczyna dwustronny dialog energetyczny

W 2023 r. Tajwan i Polska podpisały protokół ustaleń w sprawie powołania grupy roboczej ds. współpracy w dziedzinie energii wodorowej, a Administracja Energetyczna Ministerstwa Gospodarki Tajwanu i Ministerstwa Klimatu i Środowiska Polski uruchomiła „Posiedzenie Grupy Roboczej ds. Współpracy w dziedzinie Wodoru Tajwan-Polska” w dniu 16 kwietnia 2024 r. Sprawy gospodarcze Tajwanu Obie strony, których gospodarzem był Wu Chih-Wei, Wiceminister Energii i Środowiska Polski, wymieniły spostrzeżenia na temat polityki w zakresie energii wodorowej, zastosowań w zakresie dekarbonizacji i stacji tankowania wodoru. Bada znaczące możliwości współpracy i pogłębia stosunki dwustronne na przyszłość.

W listopadzie 2021 r. Polska opublikowała „Polską Strategię Wodorową 2030 z perspektywą do 2040 r.”, w której planuje wykorzystać wodór dla energetyki, ciepłownictwa, transportu i przemysłu, a Polska wdraża dekarbonizację. Zgodnie ze światowym trendem Tajwan uwzględnił również energię wodorową jako jedną z dwunastu kluczowych strategii w ramach swojej „Ścieżki Tajwanu do zerowej emisji netto do 2050 r.” w roku 2022.

Centralna reklama wodoruCentralna reklama wodoru

W skład delegacji Tajwanu wchodzili członkowie Grupy Zadaniowej ds. Promocji Wodoru działającej przy Ministerstwie Spraw Gospodarczych. Zastępca dyrektora generalnego Wu podkreślił ważną rolę spotkania w rozwijaniu wymiany i współpracy dwustronnej w dziedzinie energii wodorowej. Tematyka dyskusji skupiała się na badaniach i rozwoju technologii wodorowej oraz magazynowaniu wodoru. Agencja ds. Energii przedstawiła aktualne informacje na temat rozwoju energii wodorowej na Tajwanie, natomiast Instytut Badań nad Technologią Przemysłową podzielił się spostrzeżeniami na temat postępów Tajwanu w dziedzinie systemów wodorowych ogniw paliwowych do pojazdów. Instytut Technologii Przemysłowych zwrócił także uwagę na postęp w produkcji wodoru poprzez elektrolizę wody. Ponadto CPC Corporation Taiwan uruchomiła projekt demonstracyjny mobilnej stacji tankowania wodoru i projekty z nim związane.

Zarówno Polska, jak i Tajwan zgodziły się, że spotkanie stworzyło solidny fundament pod przyszłą wymianę i współpracę. Niezależnie od polityki, technologii i zastosowań energii wodorowej, Tajwan i Polska mają różne potrzeby i scenariusze zastosowań, które służą sobie jako odniesienia; Ponadto obie strony zgadzają się co do znacznych korzyści w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla wynikających z energii wodorowej w transporcie, przemyśle i wytwarzaniu energii. W przyszłości obie strony skoncentrują się na określeniu kluczowych obszarów ciągłej wymiany, aby przyczynić się do osiągnięcia celu zerowej emisji dwutlenku węgla netto.

READ  Wizualne narracje: trwały wpływ plakatów na lokalną kulturę

Według Najnowsze wiadomości kształtujące rynek wodoru w Hydrogen Central

Inauguracyjne spotkanie współpracy tajwańsko-polskiej w dziedzinie wodoru rozpoczyna dwustronny dialog energetyczny Dowód