Jak radzić sobie z upałem?

Gdy żar leje z nieba skuteczne mogą się okazać domowe sposoby które pomogą ci przetrwać tak gorący okres.

Domowe sposoby mogę przynieść ulgę nie tylko tobie ale i osobom w twoim otoczeniu. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie schłodzenie organizmu.

Kiedy jest gorąco, powinniśmy wypić co najmniej 2 litry płynów, dawkując małymi łykami jeszcze zanim poczujemy pragnienie. Wiele osób schładza się piciem zimnego piwa. Tymczasem alkohol w czasie upałów to bardzo złe rozwiązanie, daje uczucie ochłody tylko na początku, a potem rozgrzewa organizm.

W gorące dni wolimy nosić na sobie jak najmniej, ale to błąd — odsłonięte ciało szybciej oddaje wodę, przez co prędzej się odwadniamy i zwiększamy ryzyko oparzeń słonecznych.

Jeśli chcesz ochłodzić domową przestrzeń, zaopatrz się w urządzenie, wprawiające powietrze w ruch. Może to być elektryczny wentylator, wiatrak na baterie czy też papierowy wachlarz.

Otwieranie okien na oścież, kiedy słupek rtęci za oknem pokazuje ponad 30 stopni, ma sens jedynie wtedy, kiedy powietrze jest rzeczywiście świeże, czyli praktycznie tylko o świcie.

Wszelkiego rodzaju gadżety elektryczne, komputery, telewizory, żarówki generują dużo ciepła, dlatego, w miarę możliwości, wyłączajmy je, kiedy nie musimy ich używać.

W upalne dni ograniczmy gotowanie potraw w mieszkaniu. Decydujmy się na menu, które nie wymaga długiego gotowania lub pieczenia w piekarniku.


Art: wł/fot: pixybay/ przec1

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Czy w Przecławiu może zabraknąć wody?

ELIMINACJE CENTRALNE OWIUR W HAŃCZOWEJ