Kolibry mogą wyginąć w wyniku globalnego ocieplenia, Raporty Newsweeka W nowym gabinecie. Naukowcy spodziewają się, że gatunki ptaków migrują na północ w poszukiwaniu chłodniejszego klimatu lub prawdopodobnie całkowicie wyginą.
Ponieważ kolibry mają najtrudniejszy lot w całym królestwie zwierząt, lot wymaga znacznie więcej energii i tlenu niż zwykły lot, np. Raporty z wyników badań.
Jednak rozrzedzenie powietrza nie wpływa na gatunki ptaków. Od Alaski po Amerykę Południową żyją w wysokich pasmach górskich.
Badanie gatunków kolibrów dla Anny
Według badania, przeszkody w transformacji mogą być zbyt duże dla zwinnych młodych pionierów lotnictwa.
Austin Spence, główny autor badania i doktorat. Student z University of Connecticut wyjaśnia, że przedstawione dane sugerują, że zmniejszone ciśnienie powietrza i dostępność tlenu mogą pogorszyć wydajność lotu kolibrów, gdy są wystawione na ostre wyzwania na dużych wysokościach.
W badaniu Spence wyjaśnia, że gdy jest mniej tlenu, cieńsze i chłodniejsze powietrze stanowi szczególne wyzwanie dla gatunków próbujących utrzymać ciepło.
Badania koncentrowały się na gatunkach kolibra Anna (Calepit Anna), które mogą żyć nawet na wysokości 2800 metrów nad poziomem morza.
Wabią gatunki ptaków w pułapki sieciowe z miejsc w Kalifornii, w tym Sacramento, które wznosi się na 10 metrów nad poziomem morza, i Mammoth Lakes, które mają 2400 metrów wysokości.
Następnie naukowcy przenieśli je do klatki o długości 1215 metrów w zachodniej Kalifornii.
Po kilku dniach w nowym siedlisku ptaki otrzymały mały lejek, do którego mogły wsadzić głowy podczas lotu i popijać pyszny napój.
Tempo metabolizmu małych organizmów było rejestrowane przez noc, ponieważ pozwalały one spaść swojemu metabolizmowi podczas snu.
Podczas snu ten rodzaj mini-hibernacji oszczędza energię. Kolibry potrafią w nocy schłodzić swoje ciała do 4°C, najniższej temperatury, jaką kiedykolwiek zarejestrowano dla każdego ptaka.
Mają skrzydła, które biją z szybkością ponad 10 razy na sekundę i wykorzystują swoje zdolności latania do picia nektaru z tysięcy kwiatów w ciągu dnia.
Kolibry mają małe serce około 1000 razy na minutę, aby nie zasnąć, ale tylko 50 razy w stanie spoczynku. Ptaki zostały zabrane przez Spence’a i współpracowników do pobliskiego stanowiska badawczego na wysokości 3800 metrów w pobliżu szczytu Mount Barcroft, gdzie powietrze jest rzadsze, z około 39% mniej tlenu io temperaturze około 5 stopni Celsjusza.
Unoszące się w powietrzu kolibry miały pracować ciężej, aby utrzymać się w powietrzu 1000 metrów powyżej ich normalnego zakresu, ale odnotowały 37-procentowy spadek tempa metabolizmu.
Kiedy naukowcy zbadali energię zużywaną przez ptaki na szczycie góry, która zaczynała się na poziomie morza, i te znajdujące się na wyższym końcu ich zasięgu, odkryli, że wszystkie działają podobnie.
Przeczytaj także: Od co najmniej 50 lat populacje ptaków napływają do tropikalnych lasów deszczowych
Co więcej, kolibry zaczęły obniżać tempo metabolizmu przez dłuższy czas w nocy. Zahibernowali przez ponad 87,5% mroźnej nocy.
Spence wyjaśnił, że ptaki stosują hibernację, gdy jest bardzo zimno.
Naukowcy przyjrzeli się również rozmiarowi płuc zwierząt, aby sprawdzić, czy u tych, które przybyły z wyższych wysokości, urosły, aby zrekompensować brak tlenu.
Odkrycia zespołu pokazują, że chociaż płuca ptaków nie były większe, ich serca były.
Prowadzi do Journal of Experimental Biology Ma to wpływ na przyszłość kolibrów, ponieważ gatunki ptaków poszukują bardziej komfortowych warunków ze względu na zmianę klimatu.
Wyniki przedstawione przez Spence’a i jego zespół pokazują, że zmniejszająca się dostępność tlenu i niskie ciśnienie powietrza mogą stanowić wyzwanie dla kolibrów.
Powiązane artykuły: Dziwna „zmiana zachowania” zaobserwowana u ptaków związana ze zmianą klimatu
© 2022 NatureWorldNews.com Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie powielaj bez pozwolenia.
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Prognoza cukrzycy w Australii w 2024 r. | Wiadomości o Mirażu
„Gorąca sauna żabia” pomaga australijskim gatunkom w walce ze śmiercionośnym grzybem
Model sztucznej inteligencji poprawia reakcję pacjentów na leczenie raka