-Reklama-

Komunikat Burmistrza Przecławia z dnia 20 listopada 2019

Woda pitna w Gminie Przecław w dalszym ciągu nie nadaje się do spożycia, choć jej stan według informacji Sanepidu poprawia się.

-REKLAMA-

Komunikaty o braku przydatności wody do spożycia ogłoszone zostały na stronie internetowej UM, poprzez smsy, megafony, plakaty. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej docierają z wodą bezpośrednio do osób starszych, niesprawnych lub mających trudności z dotarciem do punktów dystrybucji wody.

W oczekiwaniu na kolejne wyniki badań, woda jest dostępna do celów spożywczych w cysternach oraz butelkowana, wydawana w każdej miejscowości zgodnie z komunikatami.

Woda do spożycia przez zwierzęta musi spełniać wymagania wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zatrucia zwierząt skażoną wodą można warunkowo zastosować obróbkę termiczną (gotowanie) lub zastosować środki odkażające nie wpływające szkodliwie na zwierzęta np. preparat Durion do nabycia w lecznicy dla zwierząt, zgodnie z zaleceniami Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Zapewniam, że Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Przecławiu cały czas wdraża odpowiednie działania naprawcze, polegające na dezynfekcji skażonej wody poprzez płukanie sieci i chlorowanie.

Przepraszam Mieszkańców za utrudnienia i proszę o zachowanie spokoju. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek niepożądanych objawów należy zgłosić się niezwłocznie do lekarza rodzinnego. Sytuacja kryzysowa potrwa co najmniej do poniedziałku, tj. 25 listopada włącznie. Proszę na bieżąco śledzić nasze komunikaty.

Zostaw swój głos

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.