Laurence Willemette pamięta niezliczone rodzinne obiady, podczas których zwracały się w jej stronę zaciekawione twarze z odcieniami tego samego pytania: „Co dokładnie robisz z robotami?”
To znany scenariusz studentom MIT zgłębiającym tematy wykraczające poza wiedzę ich rodziny – wydobywający złożone koncepcje bez slajdów i żargonu, nurkujący głęboko, posługując się wyłącznie ogólnym żargonem. „Właśnie w tych chwilach uświadomiłem sobie, jak ważna jest jasna komunikacja i siła opowiadania historii” – mówi Willemette.
Dlatego udział w MIT Research Slam wydawał się rodzinnym przyjęciem.
Finaliści MIT Research Slam 2024 spotkali się łeb w łeb w środę, 17 kwietnia, podczas pokazu na żywo. Czterech doktorantów i czterech finalistów ze stopniem doktora podoktorskich wykazało się znajomością tematu i umiejętnością opowiadania historii, przekazując złożone pomysły w zaledwie 180 sekund wykształconej publiczności niezaznajomionej z daną dziedziną lub projektem.
Konkurs Research Slam nawiązuje do formatu 3-minutowego konkursu prac dyplomowych, który odbywa się co roku na ponad 200 uniwersytetach na całym świecie. Wydarzenie to, stanowiące ekscytującą konkurencję i możliwość rygorystycznego szkolenia w zakresie doskonalenia zawodowego, stanowi okazję do nauki dla wszystkich uczestników.
Bhavesh Dinakar, jeden z tegorocznych uczestników, wyjaśnia to w ten sposób: „Udział w konkursie Research Slam był świetną okazją do przeniesienia moich badań z laboratorium do świata rzeczywistego, a także był przydatnym ćwiczeniem w zakresie wystąpień publicznych i komunikacji. trzyminutowy limit czasu zmusza nas do nauki sztuki łączenia lat szczegółowych doświadczeń w łatwo przyswajalną historię, którą zrozumieją nawet osoby niebędące ekspertami.
W okresie poprzedzającym wydarzenie uczestnicy wzięli udział w warsztatach szkoleniowych dotyczących treści i sposobu prezentacji, a także mieli okazję pracować indywidualnie z tutorami z Centrum Pisania i Komunikacji, Studiów Języka Angielskiego, Doradztwa Kariery i Rozwoju Zawodowego, i Komunikacja Inżynierska. Labs, z których wszystkie były współsponsorami i producentami wydarzenia. Ten międzywydziałowy zespół zapewnił wsparcie na całej fazie konkursu, od wczesnego opracowywania historii po indywidualne sesje coachingowe.
Prezentację z radością moderował Eric Grunwald, dyrektor ds. nauki języka angielskiego. Podzielił się swoimi przemyśleniami tego wieczoru: „Byłem zachwycony entuzjazmem i umiejętnościami, jakie wykazali wszyscy prezenterzy, dzieląc się swoją pracą w tym kontekście. Byłem także zadowolony z entuzjazmu publiczności i jej wielu wnikliwych pytań. Ogólnie rzecz biorąc, było to coś bardzo Inny.” „Uderz uderz.”
Panel złożony z wybitnych sędziów o odmiennych poglądach na komunikację badawczą dostarczał informacji zwrotnych po każdym wykładzie: Deborah Bloom, dyrektor Knight Program in Science Journalism na MIT; Denzel Street, starszy prodziekan i dyrektor ds. kształcenia podyplomowego; oraz Emma Yee, redaktorka naukowa w Cell.
Deborah Bloom trafnie podsumowała swoje doświadczenie: „Jako dziennikarka naukowa miło było uczestniczyć w panelu i słuchać, jak ta inteligentna grupa absolwentów MIT i doktorantów wyjaśnia swoje badania w takim stylu, z humorem i inteligencją. To przypomina „Waga, jaką uniwersytet przywiązuje do naukowców, którzy się komunikują, i to jest ważne, potrzebujemy większej liczby naukowców, którzy potrafią jasno wyjaśnić swoją pracę, wyjaśnić naukę społeczeństwu i pomóc nam budować świat znający się na naukach ścisłych”.
Po wszystkich rozmowach jurorzy przekazali uczestnikom konstruktywne i obiektywne uwagi. Rywalizacja była zacięta, ale ostatecznie Bhavesh Dinkar został wybrany przez sędziów na pierwsze miejsce, a publiczność zgodziła się, przyznając mu nagrodę People's Choice Award. Dobry występ Omara Rutledge'a zapewnił mu drugie miejsce. Wśród uczestników ze stopniem doktora Lawrence Willemette zdobył pierwsze miejsce i nagrodę People's Choice, a Most Kaniz Moriam otrzymał nagrodę wicemistrza.
Doktorantka Kaneez Maryam zauważyła, że poczuła się zaszczycona możliwością udziału w prezentacji. „To doświadczenie wzmocniło moją zdolność skutecznego komunikowania wyników badań i wzmocniło moją pewność siebie w dzieleniu się swoją pracą z szerszą publicznością. Chętnie wykorzystam wnioski wyciągnięte z tego bogatego doświadczenia w przyszłych przedsięwzięciach i nadal będę wnosić wkład w dynamiczną społeczność badawczą MIT W Massachusetts Institute of Technology w ramach Research Slam Showcase nie chodziło tylko o zwycięstwo; chodziło o pobudzenie dzielenia się wiedzą i zainspirowanie innych. Specjalne podziękowania należą się Chrisowi Feathermanowi i Elenie Kalistinovej z Laboratorium Komunikacji MIT za ich wskazówki dotyczące praktycznych umiejętności komunikacyjnych.
Podwójna zwyciężczyni Laurence Willemette opowiedziała konkurs o swoich codziennych doświadczeniach życiowych. Jej zainteresowanie Research Slam miało swoje korzenie w niezliczonych rodzinnych obiadach pełnych ciekawości. „Co dokładnie robisz z robotami?”, pytali mnie, co skłoniło mnie do przedstawienia złożoności moich badań w laickich terminach i za każdym razem zmagałem się z zadaniem przekształcenia złożonych koncepcji w zrozumiałe bryłki informacji, opierając się na wyłącznie słowami, aby wyrazić głębię mojej pracy. To właśnie w tych chwilach, pozbawionych slajdów i naukowego żargonu, zdałem sobie sprawę, jak ważna jest jasna komunikacja i siła opowiadania historii, i dlatego miałem okazję w nich uczestniczyć. Research Slam, dla mnie to bardziej przypominało jedno z tych rodzinnych przyjęć”.
Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 600 dolarów, natomiast zdobywcy drugiego miejsca i zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali po 300 dolarów.
Ubiegłoroczna zwyciężczyni w kategorii doktora, Neha Bockel, kandydatka z biologii pracująca nad swoją rozprawą doktorską w laboratorium Davida Page'a, ma reprezentować MIT w regionalnym konkursie na trzyminutową pracę dyplomową Northeast Regional Three-Minute Thesis Competition pod koniec tego miesiąca, organizowanym przez Northeastern Association For Research. Szkoły wyższe.
Poniżej znajduje się pełna lista finalistów Wielkiego Szlema wraz z tytułami ich rozmów.
Doktoranci:
- Pradeep Natarajan, inżynieria chemiczna (ChemE), „Czego parzenie kawy może nas nauczyć o chorobach mózgu?”
- Omar Rutledge, mózg i nauki poznawcze, „Badanie wpływu kannabidiolu (CBD) na społeczne zaburzenie lękowe”
- Bhavesh Dinakar, chemia, „Partia baterii: przyspieszanie reakcji chemicznych”
- Sidney Dolan, Aeronautyka i Astronautyka, „Tworzenie sygnalizacji świetlnej dla przestrzeni kosmicznej”
Dokumenty podoktorskie:
- Augusto Gandia, Architektura i planowanie, „Modelowanie cybernetyczne – morfologia obliczeniowa za pomocą „inteligentnych” formularzy
- Lawrence Willemette, laboratorium informatyki i sztucznej inteligencji, „Zdalny dotyk w teleoperacji”
- Most Kaniz Moriam, inżynieria mechaniczna, „Poprawa możliwości recyklingu odpadów tekstylnych na bazie celulozy”
- Mohamed Atef Shehab, chemik, „Inżynieria człowieka oparta na oku w celu zwiększenia bezpieczeństwa w przemyśle”
Wśród organizatorów Research Slam znaleźli się Diana Chen, dyrektor; Laboratorium Inżynierii Komunikacyjnej w Massachusetts Institute of Technology (MIT).; Elena Kalistinova jest dyrektorem ds. pisania w MIT Centrum komunikacyjne; Alexis Boyer, zastępca dyrektora ds. usług karier dla absolwentów, doradztwa zawodowego i rozwoju zawodowego (CAPD); Amanda Cornwall, zastępca dyrektora ds. rozwoju zawodowego absolwentów w CAPD; oraz Eric Grunwald, dyrektor anglistyki. Wydarzenie zostało sponsorowane przez Biuro ds. Kształcenia Absolwentów, Biuro ds. Usług Podoktorskich oraz Centrum Pisania i Komunikacji, Massachusetts Institute of Technology w zakresie poradnictwa zawodowego i rozwoju zawodowegooraz Laboratoria Studiów Języka Angielskiego i Komunikacji Inżynieryjnej na MIT.
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Prognoza cukrzycy w Australii w 2024 r. | Wiadomości o Mirażu
„Gorąca sauna żabia” pomaga australijskim gatunkom w walce ze śmiercionośnym grzybem
Model sztucznej inteligencji poprawia reakcję pacjentów na leczenie raka