w

Kontrowersje w sprawie unieważnionego przetargu na śmieci

Od nowego roku obowiązują nowe przepisy dotyczące odbioru odpadów, co za tym idzie w większości gmin zmienią się stawki za ich wywóz.

W związku z przetargiem dostaliśmy kilka wiadomości od mieszkańców w sprawie jego unieważnienia, ponieważ drugi z kolei przetarg zawierał dużo wyższą kwotę podaną przez tą samą firmę (Dezako sp. z.o.o) za wywóz odpadów niż ten który został przyjęty w grudniu.

– To jest skandal, unieważnia się przetarg który zawiera niższą kwotę a przyjmuje się większą!

– Ciężko mi w to uwierzyć! Czuje się okradziony z własnych pieniędzy!

– Dlaczego tak się stało? Przecież zakres usług jest ten sam a kwota znacznie wyższa!

W dniu 31.10.2019 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Przecławiu miało miejsce otwarcie oferty na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu naszej Gminy. Do przetargu zgłosiła się firma DEZAKO Sp. z o.o. z kwotą 2 098 448,53 zł. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę 1 242 000,00 zł brutto – przy zachowaniu stawek obecnie obowiązujących, dlatego w dniu 04.11.2019 r. zamawiający postanowił unieważnić przedmiotowe postępowanie przetargowe.

Następne otwarcie ofert przetargowych miało miejsce 12 grudnia z tym że tutaj zamawiający zamierzał już przeznaczyć kwotę 1 600 020,00 zł brutto do przetargu zgłosiły się dwie firmy z kwotami zamieszczonymi poniżej: FCC Tarnobrzeg Sp. z o. o. 2 663 123,40 zł Dezako Sp. z o.o. 2 271 755,88 zł (Wcześniej było to 2 098 448,53 zł) Jak widzimy w ciągu dwóch miesięcy firma Dezako Sp. z o.o. zaproponowała kwotę wyższą aż o 173 307,35 zł za ten sam zakres usług.

Wiele gmin ma związane ręce – jest wiele regionów w kraju gdzie do przetargu zgłasza się tylko jedna firma. Możecie państwo porównać kwoty i odpowiedzieć sobie na pytanie która opcja była lepsza.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Uczniowie SP Łączki Brzeskie w działaniu

Wielki sukces w konkursie plastyczno – fotograficznym obszar LGD Prowent