Portal informacyjny

Krystyna Wróblewska Posłanka na Sejm RP z wizytą w Przecławiu

0
Członkowie Klubu Senior+ w Przecławiu gościli Krystynę Wróblewską, Posłankę na Sejm RP, wiceprzewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Senioralnej.

Spotkanie to odbyło się w siedzibie Klubu Senior+. Wzięli w nim udział również Renata Siembab – Burmistrz Przecławia, Grzegorz Skrzypek – Zastępca Burmistrza Przecławia, Janusz Krakowski – Sekretarz Gminy Przecław oraz kierownictwo i pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przecławiu. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze a dyskusja skupiła się na sprawach z zakresu polityki senioralnej i problemów osób w wieku 60+.

Burmistrz Przecławia Renata Siembab oraz Kierownik MOPS Przecław Lucjan Łazarz omówili genezę powstania klubu, jego krótką historię, program działań na bieżący rok oraz zamiary co do jego dalszego rozwoju. Natomiast Pani Poseł na początek streściła plany i działania rządu na rzecz osób starszych. Oznajmiła, że umożliwienie korzystania z bogatej oferty w zakresie aktywnego wypoczynku osób w wieku 60+ (w szczególności w ramach klubów seniora), godnego zabezpieczenia emerytalnego oraz w zakresie ochrony zdrowia to priorytety jej działalności parlamentarnej. Następnie odpowiadała na pytania padające ze strony seniorów, a na koniec swego wystąpienia zadeklarowała gotowość do współpracy na rzecz rozwiazywania problemów społeczności naszej gminy. Na zakończenie spotkania uczestniczki Klubu Senior+ przekazały Pani Poseł symboliczny upominek w postaci ręcznie zdobionego jajka wielkanocnego, przygotowanego w czasie zajęć w klubie.