-Reklama-

Lekcja na 12 gwiazdek w Radomyślu

Atmosfera i sposób prowadzenia, zaangażowanie pań i udzielanie nam nowych wiadomości o UE, to było najciekawsze w lekcji. Dziękujemy za takie spotkanie! – podkreślali uczniowie Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim po warsztatach europejskich, które przeprowadzono 13 maja.

-REKLAMA-

Spotkanie zrealizowano w ramach trzeciej edycji kampanii edukacyjnej „Lekcja na 12 gwiazdek”. W projekcie uczestniczą szkoły ponadgimnazjalne z miejscowości do 50 tys. mieszkańców z Lubelszczyzny, Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego. Jedną z nich był Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno-Ekonomiczne ABSOLWENT, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w partnerstwie z międzynarodowymi sieciami informacyjnymi Europe Direct i Eurodesk.

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy młodych Polaków o UE, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wymiaru członkostwa Polski w UE i jego wpływu na codzienność zarówno uczestników zajęć, jak i ich bliskich, tj. rodziców, dziadków, rodzeństwa etc.

– Spotkania wyróżnia zarówno interaktywna formuła, w której każdy z uczestników ma szansę wypowiedzi, jak i zastosowanie niestandardowych metod edukacyjnych. Część ogólna dotyczy znaczenia UE w życiu uczestników, jak i ich bliskich, zachęca do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej poruszany jest temat wskazany przez szkołę, np. dotyczący możliwości związanych z programem Erasmus+ czy Europejskim Korpusem Solidarności – przedstawia Ewa Nowak-Koprowicz, koordynator kampanii.

Zajęcia prowadził dwuosobowy zespół: Sylwia K. Mazur, ekspert z zakresu integracji europejskiej oraz Karolina Palimąka, animator młodzieżowy. Panie prowadzące były świetnie przygotowane do pracy z młodzieżą, potrafiły nawiązać kontakt i w przystępny sposób przedstawić problematykę z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej. Forma zajęć, która prowadzona była z wykorzystaniem licznych pomocy dydaktycznych, była bardzo atrakcyjna dla młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, w których uczniowie mieli możliwość wykazać się swoją wiedzą i zdobyć atrakcyjne nagrody.

W imieniu dyrekcji szkoły i uczestników zajęć dziękujemy serdecznie prowadzącym za zaangażowanie i rzetelność w prowadzeniu zajęć. Szkolnym koordynatorem projektu jest Monika Szocik, nauczycielka WOS-u i historii.

Zostaw swój głos

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.