List marszałka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Szanowni Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty,

Kochane Dzieci, Droga Młodzieży, Szanowni Rodzice,

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa w dniu, w którym na szkolnych korytarzach całego Podkarpacia rozbrzmiewa „pierwszy dzwonek”, rozpoczynając tym samym nowy rok szkolny. W tej ważnej i dla wielu z Państwa wzruszającej chwili pragnę skierować do wszystkich Państwa – Nauczycieli, Pedagogów, Wychowawców oraz Pracowników szkół słowa najwyższego uznania i szacunku dla Państwa pracy. Moje serdeczne słowa kieruję do Was – drodzy uczniowie oraz do Waszych Rodziców, dla których Wasza szkolna przygoda jest tak ważnym etapem życia.

Tuż za szkolnym progiem rozpoczyna się nowy etap życia – pełen wyzwań, obowiązków i pracy, ale jednocześnie wypełniony odkrywaniem nowej wiedzy, zawieraniem przyjaźni, poznawaniem świata, osiągania większych i mniejszych sukcesów oraz realizacją marzeń.

Polska szkoła bardzo się zmienia, dzięki reformie edukacji wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Polaków, którzy chcą szkoły nowoczesnej, a jednocześnie silnie zakorzenionej w naszej tradycji. Jestem pewien, że poczynione dzięki reformie zmiany pozwolą jeszcze lepiej rozwijać uzdolnienie oraz szlifować talenty dzieci i młodzieży.

Kochane Dzieci, Droga Młodzieży,

Sam byłem uczniem i świetnie pamiętam, jakie emocje i odczucia niesie pierwszy dzień szkoły, bez względu na to na jakim jest się etapie edukacji. Nigdy nie zapominajcie, że „uczycie się nie dla szkoły, lecz dla życia” jak mawiał już w starożytności Seneka. Mądrze wykorzystujcie więc swój szkolny czas, posiłkując się wiedzą, doświadczeniem i pasją Waszych Nauczycieli, Wychowawców, Pedagogów, pamiętając, że wiele z tego, czego nauczycie się w szkole, będzie Waszą skarbnicą na całe życie.

Pamiętajcie także o tym, żeby czas edukacji wypełnić radością, koleżeństwem, przyjaźnią, wspólnym poznawaniem świata i odrywaniem jego najpiękniejszych stron. Życzę, aby w szkole nie brakowało Wam radości ze zdobywania wiedzy i osiąganych – nawet najmniejszych – sukcesów, ale także czasu i energii na budowanie dobrych relacji z rówieśnikami oraz spełnianie marzeń.

Szanowni Państwo,

W tym ważnym dniu dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, pedagogom, wszystkim pracownikom oświaty życzę, aby Państwa niezwykle odpowiedzialna praca, której nie waham się nazwać „edukacyjną misją budowania kolejnych pokoleń” przynosiła satysfakcję, dawała radość i dumę. To wspólne działanie Rodziny i Szkoły, Państwa wiedza i doświadczenie, mądrość i empatia, szacunek dla wartości i tradycji, roztropność i otwartość na świat dają młodym ludziom fundament do poznawania go, by później tworzyć jego nowe oblicze.

Wszystkim Państwu życzę pełnego pięknych chwil, dobrych emocji i ważnych momentów nowego roku szkolnego, który przyniesie wiedzę, sukcesy i radość.

Wszystkiego najlepszego!
Władysław Ortyl
Marszałek Województwa Podkarpackiego

Źródło: podkarpackie.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Poranna kolizja w Rzemieniu

Niewybuch w Kiełkowie