-Reklama-

List marszałka z okazji rozpoczęcia roku szkolnego2 min - minimalny czas na przeczytanie artykułu.

0

Szanowni Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty,

Kochane Dzieci, Droga Młodzieży, Szanowni Rodzice,

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa w dniu, w którym na szkolnych korytarzach całego Podkarpacia rozbrzmiewa „pierwszy dzwonek”, rozpoczynając tym samym nowy rok szkolny. W tej ważnej i dla wielu z Państwa wzruszającej chwili pragnę skierować do wszystkich Państwa – Nauczycieli, Pedagogów, Wychowawców oraz Pracowników szkół słowa najwyższego uznania i szacunku dla Państwa pracy. Moje serdeczne słowa kieruję do Was – drodzy uczniowie oraz do Waszych Rodziców, dla których Wasza szkolna przygoda jest tak ważnym etapem życia.

Tuż za szkolnym progiem rozpoczyna się nowy etap życia – pełen wyzwań, obowiązków i pracy, ale jednocześnie wypełniony odkrywaniem nowej wiedzy, zawieraniem przyjaźni, poznawaniem świata, osiągania większych i mniejszych sukcesów oraz realizacją marzeń.

Polska szkoła bardzo się zmienia, dzięki reformie edukacji wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Polaków, którzy chcą szkoły nowoczesnej, a jednocześnie silnie zakorzenionej w naszej tradycji. Jestem pewien, że poczynione dzięki reformie zmiany pozwolą jeszcze lepiej rozwijać uzdolnienie oraz szlifować talenty dzieci i młodzieży.

Kochane Dzieci, Droga Młodzieży,

Sam byłem uczniem i świetnie pamiętam, jakie emocje i odczucia niesie pierwszy dzień szkoły, bez względu na to na jakim jest się etapie edukacji. Nigdy nie zapominajcie, że „uczycie się nie dla szkoły, lecz dla życia” jak mawiał już w starożytności Seneka. Mądrze wykorzystujcie więc swój szkolny czas, posiłkując się wiedzą, doświadczeniem i pasją Waszych Nauczycieli, Wychowawców, Pedagogów, pamiętając, że wiele z tego, czego nauczycie się w szkole, będzie Waszą skarbnicą na całe życie.

Pamiętajcie także o tym, żeby czas edukacji wypełnić radością, koleżeństwem, przyjaźnią, wspólnym poznawaniem świata i odrywaniem jego najpiękniejszych stron. Życzę, aby w szkole nie brakowało Wam radości ze zdobywania wiedzy i osiąganych – nawet najmniejszych – sukcesów, ale także czasu i energii na budowanie dobrych relacji z rówieśnikami oraz spełnianie marzeń.

Szanowni Państwo,

W tym ważnym dniu dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, pedagogom, wszystkim pracownikom oświaty życzę, aby Państwa niezwykle odpowiedzialna praca, której nie waham się nazwać „edukacyjną misją budowania kolejnych pokoleń” przynosiła satysfakcję, dawała radość i dumę. To wspólne działanie Rodziny i Szkoły, Państwa wiedza i doświadczenie, mądrość i empatia, szacunek dla wartości i tradycji, roztropność i otwartość na świat dają młodym ludziom fundament do poznawania go, by później tworzyć jego nowe oblicze.

Wszystkim Państwu życzę pełnego pięknych chwil, dobrych emocji i ważnych momentów nowego roku szkolnego, który przyniesie wiedzę, sukcesy i radość.

Wszystkiego najlepszego!
Władysław Ortyl
Marszałek Województwa Podkarpackiego

Źródło: podkarpackie.pl

Zostaw swój głos

-REKLAMA-

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.