-Reklama-

,,Mundurowa Pamięć” z udziałem kadetów z Elektryka

Kadeci klas mundurowych z mieleckiego Elektryka wraz z wychowawcami w dniach 30 i 31 października 2019r. wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Mundurowa Pamięć”.

Klasa 3A z wychowawcą Romanem Gruszeckim od lat sprawuje opiekę nad miejscem pochówku mieleckich bohaterów Armii Krajowej: Wojciecha Lisa ps. ,,Mściciel” i Konstantego Kędziora ps. ,,Dąb”, którzy zostali zamordowani 30 stycznia 1948 r. Ich groby znajdują się na mieleckiej starówce przy ul. Kościuszki. Tuż przed świętem Wszystkich Świętych, kadeci uporządkowali symboliczną mogiłę i zapalili biało czerwone znicze.

Uczniowie klasy 2A z wychowawcą Hubertem Kardysiem odwiedzili z kolei mielecki Cmentarz Parafialny. Na grobach żołnierzy poległych w czasie I wojny św., żołnierzy kampanii wrześniowej z 1939r., żołnierzy AK oraz innych Bohaterów, uczniowie zapalili znicze zebrane w szkole podczas specjalnej zbiórki. Została ona zainicjowana przez klasy mundurowe i przeprowadzona przez klasę 2A.

Podczas pobytu na cmentarzu kadeci pomagali również w porządkowaniu grobów i ich zdobieniu.

Akcja ,,Mundurowa Pamięć” jest dedykowana certyfikowanym klasom mundurowym i organizowana pod patronatem Dyrektora Biura Do Spraw Proobronnych przy Ministerstwie Obrony Narodowej Waldemara Zubka. Jej ideą jest pamięć o polskich bohaterach.

Źródło: ZS

Zostaw swój głos

-REKLAMA-

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.