Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA poszukuje ochotników do symulacji całorocznej misji na Marsa

NASA poszukuje ochotników do symulacji całorocznej misji na Marsa

NASA poszukuje ochotników do symulacji całorocznej misji na Marsa

Załoga misji CHAPEA 1 (od lewej: Nathan Jones, Ross Brockwell, Kelly Haston i Anca Celario) opuszcza prototypowy łazik pod ciśnieniem i udaje się do obiektu CHAPEA przed wejściem do siedliska 25 czerwca 2023 r. :NASA/Josh Valcarcel

NASA poszukuje kandydatów do udziału w nadchodzącej rocznej misji na powierzchnię Marsa, aby pomóc agencji w przygotowaniu planów eksploracji Czerwonej Planety przez człowieka. Wezwano drugą z trzech planowanych misji naziemnych Młody człowiek (Analog for Exploring Crew Health and Performance) ma zostać uruchomiony wiosną 2025 r.

W każdej misji CHAPEA czteroosobowa załoga ochotnicza mieszka i pracuje w siedlisku o powierzchni 1700 stóp kwadratowych, wydrukowanym w 3D, z siedzibą w Johnson Space Center NASA w Houston. Siedlisko o nazwie Mars Dune Alpha symuluje wyzwania misji na Marsie, w tym ograniczone zasoby, awarię sprzętu, opóźnienia w komunikacji i inne czynniki stresogenne dla środowiska. Do obowiązków załogi należą symulacje spacerów kosmicznych, operacje robotyczne, konserwacja siedlisk, ćwiczenia i uprawa roślin.

NASA poszukuje zdrowych, zmotywowanych obywateli lub stałych mieszkańców USA, niepalących, w wieku od 30 do 55 lat, znających biegle język angielski w celu skutecznej komunikacji między członkami załogi i kontrolą misji. Kandydaci muszą wykazywać silną chęć przeżywania wyjątkowych i satysfakcjonujących przygód oraz być zainteresowani włączeniem się w prace NASA mające na celu przygotowanie pierwszej misji człowieka na Marsa.

Termin składania wniosków upływa we wtorek 2 kwietnia.

https://chapea.nasa.gov/

Dobór załogi będzie odbywać się zgodnie z dodatkowymi standardowymi kryteriami NASA dotyczącymi kandydatów na astronautów. Wymagany jest tytuł magistra w dziedzinie nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM), takiej jak inżynieria, matematyka, nauki biologiczne lub fizyczne albo informatyka, uzyskany w akredytowanej instytucji oraz co najmniej dwuletnie doświadczenie zawodowe w STEM lub co najmniej jedno tysiąc Godzina jazdy samolotem. Kandydaci, którzy ukończyli dwa lata pracy w ramach programu doktoranckiego STEM, posiadają stopień medyczny lub program testów pilotażowych, będą również brani pod uwagę. Kandydaci, którzy ukończyli szkolenie oficerów wojskowych lub uzyskali tytuł licencjata w dziedzinie STEM, mogą być brani pod uwagę, mając czteroletnie doświadczenie zawodowe.