Nauczycielka z Radomyśla Wielkiego wyróżniona

To już kolejny raz, kiedy nauczyciele Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim za swoje działania zostają docenieni przez instytucje unijne. Po nominacji w konkursie Edu Inspiracje za realizację projektu Erasmus+, tym razem wyróżniona została Monika Szocik – nauczycielka historii i WOS-u.

Pani Monika, jako jedna z grupy 24 nauczycieli z całej Polski na zaproszenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce miała okazję w dniach 5-7 czerwca uczestniczyć w wizycie studyjnej w instytucjach Unii Europejskiej w Brukseli.

Pani Monika już od początku swojej pracy zawodowej realizuje i uczestniczy w wielu projektach, zarówno krajowych, jak i europejskich. To właśnie za udział w jednym z nich: „Lekcja na 12 gwiazdek” została nagrodzona wyjazdem do Brukseli. Wizyta zarówno w Komisji Europejskiej, jak i w Parlamencie Europejskim obfitowała w szereg spotkań z ludźmi, którzy na co dzień są pracownikami tych instytucji.

To możliwość rozmów z osobami, którzy swoją wiedzą i pasją dzielą się z innymi. Tematyka spotkań studyjnych była bardzo różnorodna: od roli i funkcjonowania Komisji Europejskiej poprzez działania i rolę Komisji Europejskiej w dziedzinie edukacji, aż po bardzo aktualny dziś temat fakenewsów i dezinformacji dotyczącej UE. To także możliwość poszerzenia swojej wiedzy i przyjrzenia się pracy tych instytucji od „kuchni”. Dla osób wyróżnionych jest to również motywacja do dalszych działań w realizacji kolejnych projektów unijnych i nie tylko.

Spotkanie tak licznej grupy nauczycieli w jednym miejscu to również wymiana doświadczeń w pracy z młodzieżą. Wyjazd to nie tylko spotkania, ale także bogaty program kulturowy: zabytkowy rynek Grand Place z ratuszem, symbol Brukseli – fontanna Mannaken Pis, biblioteka królewska oraz House of European History. Te trzy dni spędzone w Brukseli, dzięki staraniom ludzi, którzy byli odpowiedzialni za organizacje wyjazdu sprawiło, że pobyt był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników, którzy wrócili do Polski z nową wiedzą i energią do dalszej pracy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Dni języków obcych

Umowa na lepszą drogę podpisana