-Reklama-

Nauczycielka z Radomyśla Wielkiego wyróżniona

To już kolejny raz, kiedy nauczyciele Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim za swoje działania zostają docenieni przez instytucje unijne. Po nominacji w konkursie Edu Inspiracje za realizację projektu Erasmus+, tym razem wyróżniona została Monika Szocik – nauczycielka historii i WOS-u.

-REKLAMA-

Pani Monika, jako jedna z grupy 24 nauczycieli z całej Polski na zaproszenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce miała okazję w dniach 5-7 czerwca uczestniczyć w wizycie studyjnej w instytucjach Unii Europejskiej w Brukseli.

Pani Monika już od początku swojej pracy zawodowej realizuje i uczestniczy w wielu projektach, zarówno krajowych, jak i europejskich. To właśnie za udział w jednym z nich: „Lekcja na 12 gwiazdek” została nagrodzona wyjazdem do Brukseli. Wizyta zarówno w Komisji Europejskiej, jak i w Parlamencie Europejskim obfitowała w szereg spotkań z ludźmi, którzy na co dzień są pracownikami tych instytucji.

To możliwość rozmów z osobami, którzy swoją wiedzą i pasją dzielą się z innymi. Tematyka spotkań studyjnych była bardzo różnorodna: od roli i funkcjonowania Komisji Europejskiej poprzez działania i rolę Komisji Europejskiej w dziedzinie edukacji, aż po bardzo aktualny dziś temat fakenewsów i dezinformacji dotyczącej UE. To także możliwość poszerzenia swojej wiedzy i przyjrzenia się pracy tych instytucji od „kuchni”. Dla osób wyróżnionych jest to również motywacja do dalszych działań w realizacji kolejnych projektów unijnych i nie tylko.

Spotkanie tak licznej grupy nauczycieli w jednym miejscu to również wymiana doświadczeń w pracy z młodzieżą. Wyjazd to nie tylko spotkania, ale także bogaty program kulturowy: zabytkowy rynek Grand Place z ratuszem, symbol Brukseli – fontanna Mannaken Pis, biblioteka królewska oraz House of European History. Te trzy dni spędzone w Brukseli, dzięki staraniom ludzi, którzy byli odpowiedzialni za organizacje wyjazdu sprawiło, że pobyt był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników, którzy wrócili do Polski z nową wiedzą i energią do dalszej pracy.

Zostaw swój głos

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.