Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Naukowcy przewidują, kiedy „potrójne wymieranie” zniszczy ludzi i większość życia na Ziemi

Naukowcy przewidują, kiedy nastąpi wymieranie

Eksperci ostrzegają, że ludzkość nie będzie trwać wiecznie

Eksperci wydali werdykt dotyczący tego, kiedy ludzkość zostanie zniszczona i co spowoduje masowe wymieranie.

Od lat ostrzegano nas o wpływie, jaki globalne ocieplenie będzie miało na przetrwanie ludzkości, jaką znamy, ponieważ rosnące temperatury budzą obawy o globalne dostawy żywności, podnosi się poziom mórz, a obszary planety stają się zbyt gorące, aby można było w nich żyć.

Nawet w wieku 97 lat Sir David Attenborough kieruje do wszystkich „pilny, ostateczny apel”, jeśli chodzi o przetrwanie ludzkości.

Eksperci naukowi co roku aktualizują także apokaliptycznie brzmiący zegar zagłady. Pokazuje nam, jak blisko ludzkości jest globalna katastrofa, spowodowana przez nas samych, ponieważ świat jest obecnie „wyjątkowo niestabilny”.

Teraz zaprezentowano pierwsze superkomputerowe modele klimatyczne na najbliższą przyszłość Zostań Opublikowane w Przyrodnicze nauki o Ziemi Prowadzony przez Uniwersytet w Bristolu.

Nie sprzyja to dobrej lekturze, ponieważ Ziemia stanie się niezwykle gorącym, suchym i w dużej mierze niezdatnym do zamieszkania superkontynentem, a cała masa Ziemi będzie gotowa połączyć się w jeden gigantyczny kawałek lądu.

Stworzy świat z większą liczbą erupcji wulkanów, które emitują do atmosfery ogromne chmury dwutlenku węgla (CO2); Dalsze ocieplenie planety. Słońce stanie się również gorętsze i jaśniejsze na niebie, co spowoduje, że Ziemia stanie się cieplejsza niż obecnie, a średnie temperatury osiągną od 40 do 50 stopni Celsjusza.

Opuszczone krajobrazy można znaleźć wszędzie (Getty Stock Images)

Opuszczone krajobrazy można znaleźć wszędzie (Getty Stock Images)

Główny autor badania z 2023 r. – dr Alexander Farnsworth, starszy pracownik naukowy na Uniwersytecie w Bristolu – powiedział: „Nowo powstający superkontynent skutecznie wywołałby potrójny efekt, obejmujący efekt kontynentalny, gorętsze słońce i więcej dwutlenku węgla w atmosferze” i zwiększone ciepło w większości części planety.

„Rezultatem jest przeważnie wrogie środowisko pozbawione źródeł pożywienia i wody dla ssaków. Szeroki zakres temperatur od 40 do 50 stopni Celsjusza, a nawet większe dzienne ekstrema w połączeniu z wysokim poziomem wilgotności ostatecznie zadecydują o naszym losie”.

READ  Mars sonda NASA właśnie ujawniła „Coś, czego nikt nie widział”

„Ludzie – podobnie jak wiele innych gatunków – umrą, ponieważ nie będą w stanie oddać tego ciepła poprzez pot, chłodząc swoje ciała”.

Ziemia popękana pod wpływem wysokich temperatur (Getty Stock Images)

Ziemia popękana pod wpływem wysokich temperatur (Getty Stock Images)

Badanie wykazało, że nawet gdyby ludzkość natychmiast przestała korzystać z paliw kopalnych, nic nie byłoby w stanie powstrzymać wyginięcia. Dlatego nawet jeśli ludzkość jakimś cudem przeżyje do momentu wystąpienia zdarzenia, to mówimy o całkowitej zagładzie.

Jedynym ratunkiem jest to, że stanie się to za 250 milionów lat.

Współautorka dr Eunice Lu, badaczka ds. zmian klimatycznych i zdrowia na Uniwersytecie w Bristolu, stwierdziła: „Niezwykle ważne jest, abyśmy nie tracili z oczu obecnego kryzysu klimatycznego, który jest wynikiem emisji gazów cieplarnianych przez człowieka.

Ziemia z jałowym superkontynentem (Getty Images)

Ziemia z jałowym superkontynentem (Getty Images)

„Chociaż spodziewamy się, że za 250 milionów lat planeta nie będzie nadawała się do zamieszkania, już dziś jesteśmy świadkami ekstremalnych upałów, które szkodzą zdrowiu ludzkiemu. Dlatego tak ważne jest jak najszybsze osiągnięcie zerowej emisji netto”.

Profesor Benjamin Mills z Uniwersytetu w Leeds powiedział: „Uważamy, że poziom dwutlenku węgla może wzrosnąć z około 400 części na milion (ppm) obecnie do ponad 600 ppm milionów lat w przyszłości. Oczywiście zakłada to, że ludzie przestaną spalać paliwa kopalne paliw, w przeciwnym razie liczby te zobaczylibyśmy znacznie wcześniej.

Nie całe życie wyginie, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to zła wiadomość dla ssaków.

Autor wyróżnionego obrazu: Getty Stock Images

Tematy: środowisko, nauka, przestrzeń kosmiczna, wirusy, wiadomości ze świata, globalne ocieplenie