Badacze zajmujący się zdrowiem i medycyną w Wiktorii torują drogę przyszłości opieki zdrowotnej, a rząd Wiktorii przyznał 2,9 miliona dolarów na lokalne projekty ratujące życie.
W ostatniej rundzie dotacji z Wiktoriańskiego Funduszu Akceleracji Badań Medycznych (VMRAF) przyznano 10 projektom w 8 organizacjach, w tym szpitalach, medycznych instytutach badawczych i uniwersytetach.
Zespół badawczy firmy Western Health zajmujący się opieką położniczą zabezpieczył fundusze na badanie kliniczne mające na celu przetestowanie antybiotyku stosowanego w leczeniu złogów płynu owodniowego – jednej z głównych przyczyn przedwczesnego porodu.
Każdego roku w Australii 28 000 dzieci rodzi się przedwcześnie (przed 37 tygodniem ciąży) – jest to niezwykle stresujący czas dla młodych rodziców i znaczne koszty dla systemu opieki zdrowotnej. Dzięki grantowi VMRAF badania Western Health mogą pomóc większej liczbie dzieci dożyć porodu i zapewnić im bezpieczny i zdrowy start w życie.
VMRAF wspiera badania na wczesnym etapie i przyspiesza innowacyjne projekty od badań do wpływu na świat rzeczywisty, poprawiając życie ludzi w domu i na całym świecie.
Od 2017 r. firma VMRAF zainwestowała ponad 22 miliony dolarów w rozwój sektora badań medycznych w Wiktorii, wspierając setki projektów badawczych i przyspieszając uzyskiwanie wyników, dzięki czemu pacjenci w Wiktorii mogą szybciej uzyskać pomoc.
Wiktoria wyrosła na światowego lidera w dziedzinie najnowocześniejszych badań w dziedzinie zdrowia i medycyny dzięki inwestycjom rządu w badania medyczne o wartości ponad 1 miliarda dolarów w ciągu ostatniej dekady. Fundusze te wspierają siłę roboczą ponad 30 000 badaczy i pozwalają na osiągnięcie niesamowitych przełomów w leczeniu i opiece.
Pełną listę beneficjentów grantów można znaleźć na stronie Wiktoriańskiego Funduszu Akceleracji Badań Medycznych.
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Prognoza cukrzycy w Australii w 2024 r. | Wiadomości o Mirażu
„Gorąca sauna żabia” pomaga australijskim gatunkom w walce ze śmiercionośnym grzybem
Model sztucznej inteligencji poprawia reakcję pacjentów na leczenie raka