Niemiecki test w Radomyślu Wielkim

14 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Podborzu odbył się konkurs języka niemieckiego dla uczniów klas VIII „Deutsch ist coo

Wszystkich uczestników witały dziewczęta ubrane w tradycyjne stroje niemieckie. W zmaganiach wzięło udział 24 uczniów z terenu naszej gminy. Mieli oni okazję sprawdzić swoje umiejętności leksykalne i gramatyczne, rozwiązując test zawierający zadania otwarte i zamknięte.

Najlepiej poradziła z nim sobie Wiktoria Kopacz ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Siembab z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej, a trzecie – Kinga Machnik ze Szkoły Podstawowej w Partyni. Anna Oślizło, dyrektor SP Podborze, pogratulowała wiedzy zwycięzcom, wręczyła im nagrody, a wszystkim podziękowała za rywalizację.

Po konkursie dzieci z Podborza zaprosiły wszystkich na skecz o języku niemieckim, a potem odbyła się wspólna zabawa, integrująca całą grupę. Dla nauczycieli konkurs był okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na temat metod pracy kształtujących umiejętności językowe.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Mali goście w starostwie

Lekcja na 12 gwiazdek w Radomyślu