06 lutego 2024 r
Choroba Parkinsona Jest to druga pod względem częstości występowania choroba neurologiczna w Australii. Ponieważ jest to choroba zwyrodnieniowa, na którą nie ma leku, niezwykle istotne jest opanowanie i leczenie objawów, zwłaszcza jeśli chodzi o ból.
Obecnie naukowcy z Uniwersytetu Australii Południowej badają charakterystykę i leczenie bólu w chorobie Parkinsona, mając nadzieję na opracowanie usług opieki przeciwbólowej skupionych na pacjencie.
W Australii na chorobę Parkinsona cierpi 100 000 osób, a aż… 85% pacjentów odczuwa jakąś formę bólu. Jednak pomimo powszechnego występowania bólu w chorobie Parkinsona, w praktyce klinicznej jest on niedostatecznie rozpoznawany i leczony.
Choroba Parkinsona Jest to stan powodujący niepełnosprawność, który powoduje objawy motoryczne (takie jak spowolnienie ruchu, sztywność, drżenie i niestabilność postawy) i objawy niemotoryczne (takie jak depresja, lęk, sen, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zmęczenie i ból). Zwykle jednak występuje u osób starszych 20% osób dotkniętych chorobą to osoby w wieku poniżej 50 lat, a u 10% chorobę diagnozuje się przed 40. rokiem życia.
Szacuje się, że w skali globalnej ponad Na chorobę Parkinsona cierpi 8,5 miliona ludzi W ciągu ostatnich 25 lat częstość występowania tej choroby wzrosła prawie dwukrotnie. W Australii codziennie u 38 osób diagnozuje się tę chorobę.
Główny badacz i doktorant Anthony Mezzini z Uniwersytetu Australii Południowej twierdzi, że ból jest głównym czynnikiem wpływającym na obniżoną jakość życia osób chorych na chorobę Parkinsona.
„Wiadomo, że choroba Parkinsona wpływa na zdolność kontrolowania ruchów, ale mniej wiadomo, że powoduje również przewlekły ból” – mówi Mezzini.
„U osób chorych na chorobę Parkinsona ból może pojawiać się w mięśniach i stawach, może pojawiać się w układzie nerwowym, a nawet w narządach wewnętrznych, takich jak żołądek i jelita. W rezultacie ból może być odczuwany niemal w każdej części ciała. ciało.
„W niektórych przypadkach ból jest tak nie do zniesienia i nieuleczalny, że przytłacza objawy motoryczne choroby.
„W ramach tych badań prowadzimy kompleksowe badanie bólu odczuwanego przez osoby cierpiące na chorobę Parkinsona, abyśmy mogli lepiej zrozumieć, w jaki sposób lepiej radzić sobie z objawami bólu i zapewniać opiekę skoncentrowaną na pacjencie.
„W przypadku osób cierpiących na ból przewlekły może to być główny czynnik obniżający jakość życia. Chcemy to zmienić na lepsze dla osób chorych na chorobę Parkinsona”.
Ufundowane przez Grupa Fundacji Badań Szpitalnych, Australijskie badanie bólu Parkinsona Obecnie poszukuje osób chorych na chorobę Parkinsona, które podzieliłyby się swoimi doświadczeniami z bólem. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie chorobę Parkinsona, masz ukończone 18 lat i odczuwasz objawy bólu w ciągu ostatniego miesiąca, możesz się kwalifikować.
Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z: [email protected]
……………………………………………………………………………………………………………………………… ……………… …………………………
Kontakt z mediami: Annabelle Mansfield M: +61 479 182 489 H: [email protected]
badacz: Antoni Mazzini H: [email protected]
„Całkowity miłośnik kawy. Miłośnik podróży. Muzyczny ninja. Bekonowy kujon. Beeraholik.”
More Stories
Prognoza cukrzycy w Australii w 2024 r. | Wiadomości o Mirażu
„Gorąca sauna żabia” pomaga australijskim gatunkom w walce ze śmiercionośnym grzybem
Model sztucznej inteligencji poprawia reakcję pacjentów na leczenie raka