Nowy sprzęt dla 22 jednostek OSP od Powiatu Mieleckiego

494

22 jednostki OSP otrzymały od władz samorządowych Powiatu Mieleckiego strażacki sprzęt: motopompy i agregaty prądotwórcze. Okazją do wręczenia ochotnikom prezentów była uroczystość zorganizowana z okazji 150-lecia działalności OSP na terenie powiatu mieleckiego.

Jubileusz 150-lecia działalności OSP połączony został z Wojewódzkim Dniem Strażaka. Uroczystości odbyły się w niedzielę, 20 maja. Strażacy najpierw wzięli udział w mszy świętej w Parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu, a następnie, w uroczystym pochodzie, przemaszerowali na stadion „Gryfu”.
Na sportowym obiekcie odbył się uroczysty apel z udziałem kilkudziesięciu pocztów sztandarowych.

Spotkanie stało się okazją do wręczenia państwowych i korporacyjnych wyróżnień i medali, a także – przekazania świętującym ochotnikom prezentów.
Samorząd Powiatu Mieleckiego, z okazji 150-lecia działalności jednostek OSP na terenie powiatu, przekazał przedstawicielom lokalnych jednostek osiem motopomp oraz czternaście agregatów prądotwórczych.

Sprzęt został zakupiony ze środków własnych powiatu (wysokości 50 800 złotych) oraz przy pomocy dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie opiewającego na 50 tys. złotych. Otrzymały go jednostki, które działają na terenach zagrożonych podtopieniami i powodziami.
– Wierzę, że przekazany sprzęt wspomoże waszą codzienną pracę – mówił starosta mielecki Zbigniew Tymuła podczas wręczania strażakom przyrzeczeń przekazania sprzętu.

Staroście towarzyszyła wicestarosta Maria Napieracz oraz członek zarządu Dawid Uzar.

Które jednostki otrzymały sprzęt?

Motopompa WT – 40X:
OSP Gliny Małe
OSP Szafranów
OSP Gawłuszowice
OSP Podleszany
OSP Rzochów
OSP Przykop
OSP Malinie II
OSP Izbiska
Agregat prądotwórczy Honda EA 3000:
OSP Sadkowa Góra
OSP Łysaków
OSP Kliszów
OSP Krzemienica
OSP Złotniki
OSP Domacyny
OSP Biały Bór
OSP Łączki Brzeskie
OSP Partynia
OSP Podborze
OSP Zgórsko
OSP Grochowe I
OSP Malinie I
OSP Wadowice Dolne

Komentarze wyłączone przez Redakcję serwisu związku z wejściem ustawy RODO