Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowy traumatyczny manipulator macicy do małoinwazyjnych operacji ginekologicznych

Nowy traumatyczny manipulator macicy do małoinwazyjnych operacji ginekologicznych

Asociación RUVID Naukowcy z Grupy Badawczej Biomechaniki i Ergonomii Uniwersytetu Jaume I, Oddziału Chirurgii Onkologicznej Brzucha i Miednicy (UR-COAP) Szpitala Uniwersyteckiego w Castello oraz Fundacji Fisabio opracowali atraumatyczny manipulator macicy do minimalnie inwazyjnej operacji. operacja ginekologiczna.

Kilka badań wykazało potrzebę zaprojektowania manipulatora macicy, który poprawi technikę chirurgii laparoskopowej/zrobotyzowanej, a dokładniej nie uszkadza pierwotnych guzów szyjki macicy podczas interwencji.

Celem zespołu badaczy jest wykorzystanie opatentowanego narzędzia chirurgicznego w histerektomii laparoskopowej / zrobotyzowanej histerektomii laparoskopowej, za pomocą mechanizmu ssącego, który obejmuje zestaw wymiennych kubeczków o różnych rozmiarach, które umożliwiają mocowanie go do szyjki macicy.

Pozwoliłoby to uniknąć uszkodzenia guza pierwotnego, zmniejszyć uszkodzenia spowodowane manipulacją macicą i zmniejszyć potencjalną migrację potencjalnych czynników rakotwórczych. Korzyścią będzie również skrócenie czasu operacji oraz zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów poprzez zmniejszenie liczby powikłań wynikających z zastosowanej techniki operacyjnej.

Technologia, która została przetestowana w skali próbnej w środowisku laboratoryjnym i chroniona zgłoszeniem patentowym, pojawiła się w ramach programu współpracy UJI-FISABIO i będzie miała zastosowanie w branżach produkujących i wprowadzających na rynek urządzenia do manipulacji macicy. Jest dostępny do rozwoju i adaptacji w określonych aplikacjach na podstawie specjalnych umów i późniejszych umów licencyjnych z firmami.

Universitat Jaume I, za pośrednictwem Biura Współpracy w dziedzinie Badań i Rozwoju Technologicznego oraz Biura Prorektora ds. Transferu, Innowacji i Promocji Nauki, ułatwia transfer naukowy i technologiczny swojej kadry naukowej w celu zwiększenia zaangażowania na rzecz transfer i rozpowszechnianie wiedzy naukowej, technicznej, społecznej i ludzkiej.

W tym samym duchu, mając na celu osiągnięcie synergii i stymulowanie nowych wspólnych projektów między naukowcami i profesjonalistami z różnych uniwersytetów, Fundacja Fisabio współpracuje z Uniwersytetem Jaume I w ramach programu UJISABIO.

READ  Czy sztuczna inteligencja może pomóc zwiększyć dostępność? Badacze sami to sprawdzili