Orkiestra Dęta Dobrynin na Międzynarodowym Muzyczno-Tanecznym Tournee Festiwalowym Chorwacja-Bułgaria

W dniach od 20 sierpnia do 01 września br. Orkiestra Dęta Dobrynin, którą dyrygował Dariusz Bańka wraz z Grupami Tanecznymi „Mażoret” pod opieką choreografa – Katarzyny Bogdan uczestniczyła w Międzynarodowym Muzyczno-Tanecznym Tournee Festiwalowym Chorwacja-Bułgaria.

Swoją muzyczno-taneczną przygodę Orkiestra rozpoczęła od pobytu w Chorwacji, gdzie podczas IFF Adriatica Folk Fest wykonała 2 koncerty w dwóch miejscowościach Novi Vinodolski oraz Crikvenica.

Kolejny, przygotowany program artystyczny Orkiestra zaprezentowała w Bułgarii, na scenie w Warnie podczas XXV Balkan Folk Fest , prezentując się pośród 18 innych zespołów.

Był to najdłuższy wyjazd festiwalowy Orkiestry wraz z Mażoretkami zorganizowany przez Marię Sukiennik – wiceprezesa Stowarzyszenia z Firmą przewozową MARKPOL oraz obsługą Foto Video BOA (Bernard Sukiennik) – reprezentowaną przez Adriana Muniak.

Oprócz dyplomów, statuetek , podziękowań Organizatorów oraz aplauzów ogromnej liczby publiczności Orkiestra zdobyła GRAND PRIX  jubileuszowego,  XXV Balkan Folk Fest w Bułgarii.

Relacje z przebiegu obu Festiwali można również obejrzeć na Fb i stronach internetowych Organizatorów: Chorwacji i Bułgarii oraz na Fb Orkiestry. Jest to jeden z największych sukcesów Orkiestry w ostatnich latach jej działalności.

Link do profilu Orkiestry na FB: https://www.facebook.com/orkiestra.deta.dobrynin.oficjalna/

Źródło oraz foto: UM Przecław

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

ŚDS „Nasz Drugi Dom” działa już od dekady!

W Gminie Przecław wręczono promesy na na inwestycje drogowe