Po co te barierki w Mielcu?

Bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników urządzeń rekreacyjnych – to główne zadanie zainstalowanych na Górce Cyranowskiej barierek ochronnych.

W tym miejscu wiele razy dochodziło do wypadków i potrąceń dzieci przez rowerzystów oraz podobnych, skrajnie niebezpiecznych sytuacji, dlatego mieszkańcy domagali się szybkiego rozwiązania architektonicznego, które wyeliminuje takie zagrożenia.

Jak podkreśla wiceprezydent Mielca Paweł Pazdan, montaż czarno-żółtych barierek jest rozwiązaniem tymczasowym. – Mam świadomość, że wykorzystane materiały nie do końca pasują do charakteru tego miejsca, jednak zależało nam na jak najszybszym wprowadzeniu zabezpieczeń, dzięki którym mali mielczanie korzystający z ślizgów nie będą narażeni na wypadki i potrącenia. Jesteśmy w kontakcie z projektantem Parku Leśnego na Górce Cyranowskiej, z którym chcemy wspólnie znaleźć już docelowe rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo dzieci, nie eliminujące innych funkcji tego miejsca, jak choćby możliwość organizacji wydarzeń sportowych i rekreacyjnych.

Gdy tylko wybierzemy sposób i rodzaj nowych, bardziej przyjaznych elementów zabezpieczających, żółto-czarne barierki zostaną zdemontowane – powiedział Paweł Pazdan.

Wiceprezydent podkreśla także, że w opracowaniu jest plan techniczny i finansowy modernizacji Górki Cyranowskiej. – Od oddania do użytku tego miejsca minęło już kilka lat. Niektóre z urządzeń wymagają odświeżenia lub remontu.

Szukamy rozwiązań, które zachowają charakter miejsca, w którym dużo ludzi wypoczywa, a jednocześnie poprawi trwałość i atrakcyjność. Chodzi tu m.in. o podświetlaną sztuczną rzekę, czy architektoniczny element prostokątnej bramy na szczycie Górki – dodał Paweł Pazdan.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Autobus Spółki Samorządowej wpadł do rowu

Areszt dla mieszkańca Gminy Przecław za grożenie śmiercią