w

Podpisano umowę na wymianę urządzeń Stacji Uzdatniania Wody wraz z jej termomodernizacją

W dniu 08.01.2020 roku podpisana została z firmą Hydro-Partner Sp. z o.o. umowa na realizację wyczekiwanej inwestycji „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Przecław poprzez wymianę urządzeń w Stacji Uzdatniania wody w Tuszymie wraz z jej termomodernizacją” na kwotę 1 376 370,00 zł brutto.

Przedmiotem zadania jest wymiana urządzeń w Stacji Uzdatniania Wody w Tuszymie wraz z jej termomodernizacją. Szczegółowy zakres prac obejmuje: wymianę kaskad napowietrzających, rozbudowę układu filtracji pośpiesznej (montaż trzech nowych filtrów pośpiesznych z armatura i orurowaniem), montaż armatury dmuchawy i pompy płuczącej, armatury rurociągów wody surowej napowietrzonej, armatury rurociągów wody uzdatnionej, armatury kolektorów popłuczyn i spustu I filtratu oraz montaż orurowania.

Wykonana zostanie modernizacja zestawu pomp przewałowych, wymiana pompy głębinowej na ujęciu wody oraz wymiana pompy dozującej mleczko wapienne. Zaprojektowane rozwiązania pozwolą na poprawienie jakości uzdatnionej wody. Przebudowana zostanie także instalacja elektryczna.

W trakcie przebudowy SUW Tuszyma zachowana zostanie ciągłość dostaw wody uzdatnionej do odbiorców. Roboty będą prowadzone etapowo, zakończenie inwestycji zaplanowano na 30.06.2020 r.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Napisane przez Redakcja

Pożar w Białym Borze – Nie żyje 62-letnia kobieta

Nadzór nad lasami powierzony nadleśnictwom Mielec oraz Tuszyma