Drogi Użytkowniku!,

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 roku, ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych lub RODO) chcemy przekazać Ci kilka informacji:

Przede wszystkim zależy nam na zachowaniu Twojej prywatności oraz bezpieczeństwie Twoich danych osobowych oraz informacji dotyczących Twojej aktywności w sieci, a także na zapewnieniu Ci możliwości realizowania wszystkich przysługujących Ci w związku z RODO praw. Chcemy również dostarczać Ci jak najlepiej dopasowane treści marketingowe.

Kto jest administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych jest portal społecznościowy pn. „Przecław News”
z siedzibą w Warszawie, przy ul. Anielewicza 32/32, 01-052 Warszawa,

W jakim celu chcemy przetwarzać Twoje dane?

Twoje dane przetwarzane są przez nas w celu świadczenia naszych usług oraz w celach marketingowych na podstawie wyrażenia stosownych zgód, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2015 r. oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Dane zbierane służą nam dokonywania analiz, które pozwolą udoskonalać nasze usługi i maksymalnie personalizować komunikację, zapewnienia większego bezpieczeństwa usług, w tym wykrywania ewentualnych nadużyć.
Nie przetwarzamy Twoich danych w innym celu niż świadczenie naszych usług.
Minimalnym zakresem informacji o Tobie jest Twoje imię i nazwisko oraz adres e-mail. Ponadto, automatycznie zbieramy informacje o udanych i nieudanych próbach logowania się do portalu. Informacje te zbieramy w celu podnoszenia jakości i bezpieczeństwa usług, a także w celach statystycznych dotyczących liczby wejść.

Nasz prawnie uzasadniony interes polega na konieczności dostosowania zawartości portalu preferencji Użytkowników oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych, a także konieczność tworzenia statystyk, które stanowią podstawę do analizy, w jaki sposób Ty i inni Użytkownicy korzystacie z portalu i na tej podstawie m.in. przygotowujemy treści, które cieszą się największym zainteresowaniem lub na które jest największe zapotrzebowanie.

Zgromadzone dane nie będą przekazywane do państw trzecich. Nie będą również przekazywane firmom i osobom trzecim informacje o Tobie, chyba że zostaniemy do tego zobligowani przez prawo.

Anonimowe informacje techniczne

Gdy logujesz się na tym portalu, serwery automatycznie rejestrują pewne informacje techniczne dotyczące tego logowania. Podobnie jak inne usługi internetowe, rejestrujemy informacje techniczne dotyczące działania naszych usług oraz ich użycia przez odwiedzających (w tym adres URL wyświetlanych stron, rodzaj przeglądarki, adres IP, data i godzina dostępu). Informacje te są anonimowe i nie powiązane z kontem użytkownika i służą nam poprawieniu jakości i bezpieczeństwa naszych usług.

Jakie są Twoje prawa w zakresie pozyskanych od ciebie danych?

Dane będą przetwarzane do czasu odwołania wyrażonej przez Ciebie zgody. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Masz prawo dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na swoją szczególną sytuację oraz wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, a także wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przy czym, cofnięcie uprzednio wyrażonej zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem.

Jakie są prawa użytkownika portalu?

Użytkownik ma prawo w celach informacyjnych do korzystania z materiałów publikowanych w serwisie. Rejestracja w serwisie jest dobrowolna i równoznaczna z wyrażeniem zgody na otrzymywanie e-maili od redakcji portalu (webmasterów).

Uprawnienia i obowiązki webmasterów.

Webmasterzy mają prawo edytować bądź usunąć: post, komentarz, wpis na forum jeżeli jego zawartość jest obraźliwa, wulgarna lub z przejawami rasizmu oraz nazizmu, posiada odnośniki do innych stron www., reklamuje inny utwór, zawiera treść pornograficzną.

Webmasterzy maja także prawo usunąć komentarz jeżeli nie dotyczy on treści, do której został wystawiony bądź nic nie wnosi do dyskusji prowadzonej w komentarzach.

Portal działa na podstawie wpisu do rejestru dzienników i czasopism dokonanego przez Sąd Okręgowy w Warszawie Wydział I Cywilny. Odpowiedzialność prawną za opublikowane na nim materiały ponoszą ich autorzy, podmioty je wysyłające oraz instytucje które udostępniają informacje do publikacji.
Więcej informacji

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi lub sugestie, jak poprawić naszą politykę, napisz do nas na adres: biuro@przeclaw-news.pl