Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polscy strażnicy graniczni znaleźli 3 Ukraińców z fałszywymi pieczątkami w paszportach.

Polscy strażnicy graniczni znaleźli 3 Ukraińców z fałszywymi pieczątkami w paszportach.

Trzej obywatele Ukrainy, którzy próbowali przekroczyć granicę podkarpacką w Medyce i Korczowej, zostali zatrzymani przez polskie władze za posiadanie 18 fałszywych pieczątek w paszportach.

Według raportu Portalu Samorządów obywatele Ukrainy przyznali się do winy i zostali dobrowolnie skazani, informuje SchengenVisaInfo.com.

Do pierwszego incydentu doszło w niedzielę, kiedy 32-letni obywatel Ukrainy zgłosił się do kontroli granicznej w Medica, aby opuścić Polskę.

Podczas kontroli funkcjonariusz Straży Granicznej zakwestionował autentyczność kopii stempla polskiej kontroli granicznej w paszporcie pasażera. Fałszywy” podobno pochodzi z przejścia granicznego Medica. Sec Salman powiedział.

Wkrótce na przejściu granicznym Korsowa doszło do kolejnego incydentu. Jak poinformował rzecznik BiOSG, 55-letni obywatel Ukrainy planujący powrót na Ukrainę miał na polskiej kontroli granicznej łącznie osiem fałszywych pieczątek w paszporcie.

Po kontrolach stwierdzono, że cudzoziemiec w określone dni nie przekraczał granicy, a przedmiotowe odciski odbiegały od wzorca zgodnego.

Do ostatniego incydentu doszło we wtorek rano na przejściu granicznym Medica wychodzącym z Polski.

„Strażnicy graniczni znaleźli dziewięć fałszywych druków polskiej i litewskiej kontroli granicznej. Posiadacz paszportu, 37-letni obywatel Ukrainy, podczas odprawy przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie odbył karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Sec Sailman nalegał.

Urzędnik przypomniał, że fałszowanie dokumentów i posługiwanie się nimi jako autentycznymi jest przestępstwem zagrożonym karą do pięciu lat więzienia.

Przedstawił dane statystyczne, z których wynika, że ​​w tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zakwestionowali autentyczność łącznie 107 wydrukowanych stempli kontroli granicznej.

Urzędnicy w Polsce byli ostatnio poddawani podobnym sytuacjom.

Na początku tego miesiąca władze w Polsce ujawniły, że obywatel Ukrainy, któremu zabroniono wjazdu do krajów strefy Schengen, zmienił nazwisko, aby nielegalnie wjechać do Polski.

Jak poinformował rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, 39-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany na przejściu granicznym w Korzowej po próbie przedostania się do Polski ze sfałszowanymi dokumentami.

READ  Polska Grupa Azoty twierdzi, że blok produkuje CO2 z mocą 30%

>> Obywatelom Ukrainy zakazano wjazdu do strefy Schengen, która zmieniła nazwę na przyjazd do Polski

Jeśli chodzi o Litwę, aby zaostrzyć kontrole graniczne i zapobiec nielegalnemu wjazdowi cudzoziemców do kraju, władze tego kraju w zeszłym miesiącu pomyślnie zmodernizowały System Informacyjny Schengen (SIS), który wspiera współpracę organów ścigania między granicami a krajami europejskimi. Państwa członkowskie Unii przestrzegają zasad przyjętych przez Radę Parlamentu Europejskiego.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Litwy stwierdziło, że system pomoże temu krajowi i innym państwom członkowskim UE zapewnić natychmiastową wymianę danych o osobach zaginionych i powstrzymać nielegalne działania.