-Reklama-

Pomogli mieleckiemu schronisku

Tradycją stało się, iż uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej w ramach szkolnego wolontariatu przystępują do akcji zbierania suchej karmy dla psów i kotów ze schroniska.

-REKLAMA-

Akcja została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt, który przypada 4 października w rocznicę śmierci św. Franciszka z Asyżu, patrona i przyjaciela całego świata zwierzęcego. Zdaniem Animalsów to najlepszy czas na to, by zwrócić uwagę na rolę, jaką odgrywają zwierzęta w życiu człowieka. Stąd pomysł w naszej szkole na zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Uczniowie zebrali około 100 kg suchej karmy, która już po raz drugi została przekazana do mieleckiego schroniska. W poprzednich latach karma przekazywana była do przytuliska dla psów i kotów z azylu dębickiego.

Akcje tego typu integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej! Uczniowie uczestnicząc w nich wyrabiają w sobie poczucie odpowiedzialności za podjęte zadania.

Zostaw swój głos

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.